World News in Polish
Февраль
2020

Puchar CEV K: Siatkarki Chemika Police zagrają w ćwierćfinale

Chemik Polcie rewanżowy mecz 1/8 finału Pucharu CEV rozpoczął na Teneryfie dość niefortunnie od przegranego w końcówce pierwszego seta. Kolejne dwa padły już łupem policzanek, a to gwarantowało im awans do ćwierćfinału rozgrywek. Ostatecznie podopieczne trenera Fehrata Akbasa wygrały całe spotkanie 3:1 i czekająna kolejnego rywala w Pucharze CEV. Trener Chemika Fehrat Akbas zaskoczył nieco […]

Artykuł Puchar CEV K: Siatkarki Chemika Police zagrają w ćwierćfinale opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Trener Chemika Fehrat Akbas zaskoczył nieco wszystkich tuż przed pierwszym gwizdkiem składem swojego zespołu. Na ławce rezerwowych pozostały obie Kubanki, na przyjęciu zagrały Martyna Grajber i Martyna Łukasik, a jako atakującą wystawił… Irinę Truszkinę. Okazało się, że policzanki potrzebowały nieco czasu, by odnaleźć się w tym ustawieniu. Wprawdzie Chemik miał cały czas niewielką przewagę w pierwszym secie, to jednak rywalki z Teneryfy wciąż deptały mu po piętach. W końcówce to gospodynie wyszły na prowadzenie 21:20, a coraz skuteczniejsza była w ataku Brooke Kranda. Set rozstrzygnął się po walce na przewagi, a górą były (27:25) podopieczne trenerki Flavii Limy.

Turecki szkoleniowiec Chemika nie zamierzał zmieniać składu zespołu i policzanki grały dalej w dość eksperymentalnym ustawieniu. Tym razem jednak świetnie rozpoczęły i już po kilku minutach prowadził 8:3, potem utrzymywały bezpieczną przewagę. Chemik prowadził jeszcze 16:12, ale gospodynie rzuciły się do odrabiania strat. Hiszpański zespół zmniejszył różnicę do dwóch punktów (19:21) i zrobiło się bardziej emocjonująco, jednak końcówka należała już do policzanek. Wygrały one 25:22, wyrównując tym samym stan meczu.

W trzecim secie policzanki znów miały niewielką przewagę, coraz lepiej w ofensywie radziła sobie Martyna Grajber (8:7). Chemik odskoczył rywalkom na trzy punkty (16:13), świetnie w bloku spisywała się Agnieszka Bednarek, a gospodynie nie miały żadnej recepty na ataki Igi Wasilewskiej. Od stanu 21:17 polski zespół nie pozwolił już rywalkom na zdobycie ani jednego punktu i po wygraniu dwóch setów mógł świętować awans do ćwierćfinału Pucharu CEV.

W czwartym secie Marlenę Kowalewską zastąpiła na rozegraniu Ewelina Polak, a w miejsce Truszkiny na prawym skrzydle pojawiła się… Pola Nowakowska. I trzeba przyznać, że spisała się znakomicie, kończąc siedem z 9 swoich ataków. Po dobrym początku seta (8:4) policzanki nieco spuściły z tonu i do głosu doszły gospodynie. Hiszpanki w pewnym momencie wyszły nawet na prowadzenie i w końcówce miały punkt przewagi (21:20), ale ostatnie piłki należały do podopiecznych trenera Akbasa. Chemik wygrał 25:23 i całe spotkanie 3:1.

Sanaya La Laguna (ESP) – Grupa Azoty Chemik Police (POL) 1:3
(27:25, 22:25, 17:25, 23:25)

pierwszy mecz: 3:0 dla Chemika
awans: Grupa Azoty Chemik Police

Składy zespołów:
Sanaya: Araco (3), Priscila (12), Savard (13), Kranda (15), Soares (8), Diouf (13), Perez (libero) oraz Santana (1), Sandell (1) i Hernandez
Chemik: Grajber (19), Truszkina (11), Kowalewska, Bednarek (10), Wasilewska (16), Łukasik (7), Maj-Erwardt (libero) oraz Polak (2) i Nowakowska (8)