World News in Polish
Июнь
2019

LN M Lipsk: Cenne trzy punkty biało-czerwonych, Final Six o krok

Drugie zwycięstwo na turnieju w Lipsku odnieśli siatkarze reprezentacji Polski. Podopieczni Vitala Heynena oddali Niemcom  tylko jednego seta. W czwartym secie podopieczni Andrei Gianniego byli blisko doprowadzenia do tie-breaka. W końcówce mistrzowie świata wrzucili jednak wyższy bieg i zakończyli spotkanie bez straty punktów.  Wynik ten przybliża do awansu do Final Six, trzeba też spoglądać na wyniki […]

Artykuł LN M Lipsk: Cenne trzy punkty biało-czerwonych, Final Six o krok opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Drugie zwycięstwo na turnieju w Lipsku odnieśli siatkarze reprezentacji Polski. Podopieczni Vitala Heynena oddali Niemcom  tylko jednego seta. W czwartym secie podopieczni Andrei Gianniego byli blisko doprowadzenia do tie-breaka. W końcówce mistrzowie świata wrzucili jednak wyższy bieg i zakończyli spotkanie bez straty punktów.  Wynik ten przybliża do awansu do Final Six, trzeba też spoglądać na wyniki turnieju w Brazylii.

Lepiej w mecz weszli Polacy, którzy po kontrataku Tomasza Fornala prowadzili 4:1. Polacy górowali na siatce, nie wstrzymywali ręki w ataku. Wyraźny dystans utrzymywał się. Niemcy nie pomagali sobie popełniając proste błędy (8:13). Również nasi reprezentanci nie ustrzegli się pomyłek. Gospodarzy do walki starał się poderwać Simon Hirsch. Atak Piotra Łukasika po bloku sprowadził drużyny na kolejny regulaminowy czas, podczas którego Polacy prowadzili 16:12. Niemcy wciąż nie potrafili wyeliminować ze swojej gry błędów, gdy w siatkę zagrał Anton Brehme o czas poprosił trener Andrea Giani. W dalszej fazie seta zaczął funkcjonować niemiecki blok, gdy zatrzymany został atak Fornala, przerwę wykorzystał Vital Heynen (16:20). Końcówka należała już do biało-czerwonych. Swobodny atak Filipiaka dał ostatni punkt Polakom.

W drugiego seta Niemcy weszli z nową energią, znacznie pewniej grali na siatce a po asie Jana Zimmermanna prowadzili już 7:4. Noah Baxpöhler atakiem dał sygnał do przerwy technicznej (8:6), po której skuteczny atak Filipiaka i blok na Frommie sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis. Z czasem w niemieckich szeregach ponownie zaczęły pojawiać się błędy, dlatego przy stanie 10:12 czas wykorzystał trener Giani. Stopniowo inicjatywę zaczęli ponownie przejmować gospodarze (11:3, 14:13). Po skutecznym ataku Moritza Reicherta to Niemcy prowadzili na drugiej przerwie technicznej 16:13. Polacy nie potrafili wyjść z niewygodnego ustawienia, trener Heynen sięgnął po podwójną zmianę. Dopiero błąd w polu zagrywki Brehme zakończył efektowną serię (17:14). W kolejnych akcjach obie drużyny myliły się zza linii 9. metra. Pojedyncze ataki Łukasika i Kaczmarka nie wystarczyły, by biało-czerwoni odwrócili bieg tego seta. Nieudana zagrywka Norberta Hubera zamknęła tę odsłonę.

Otwarcie trzeciego seta toczyło się punkt za punkt. Dopiero z czasem na siatce zaczęli górować Polacy (5:5, 6:8). Gdy po ataku Łukasika biało-czerwoni odskoczyli na 10:6 o czas poprosił trener Giani. Po przerwie zagrywkę zespół Łukasz Kaczmarek, pozwalając rywalom zrobić przejście. Ze zmiennym szczęściem punktował Hirsch. W szeregach Niemców mnożyły się błędy a rywale zdobywali kilka punktów z rzędu. Kolejną serię Polaków zakończył atakiem Fromm (11:16). W dalszej fazie seta sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Po raz kolejny biało-czerwoni zaliczyli serię przy zagrywkach Kaczmarka. Dopiero w samej końcówce trener Heynen zdecydował się na potrójną zmianę, podczas której na boisko weszli Śliwka, Komenda i Bołądź. Plas Tomasza Fornala dał serię piłek setowych reprezentacji Polski – 24:13. Przejście linii 9. metra podczas zagrywki przez Brehme zakończyło trzecią partię.

Już w pierwszej akcji czwartego seta kontuzji doznał Tomasz Fornal, którego zmienić musiał Aleksander Śliwka. Od początku drużyny wymieniały się skutecznymi atakami. Po ataku przez środek Marcusa Böhme zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną (8:6). Biało-czerwoni po ataku Śliwki i bloku Kłosa doprowadzili do wyrównania. Od tego momentu rozpoczęła się gra punkt za punk, żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnego prowadzenia (13:13, 14:16). Swobodnie na środku atakował Brehme (16:16). Dopiero w końcowej fazie seta to Polacy wysforowali się na prowadzenie, nieudana zagrywka Rubena Schotta dała biało-czerwonym trzy oczka zaliczki – 20:17. Niemcy nie mieli zamiaru odpuszczać, blok na Bołądziu i skuteczny atak Hirscha pozwoliły gospodarzom odskoczyć na 22:21. W krótkim czasie obie przerwy wykorzystał trener Heynen. Po efektownym ataku Śliwki to Polacy mieli piłkę meczową a decydującą akcję zagraniem przez środek skończył Kłos.

Niemcy – Polska 1:3
(19:25, 25:21, 14:25, 23:25)

Składy zespołów:
Niemcy: Hirsch (19), Fromm (12), Reichert (10), Baxpöhler (7), Brehme (5), Zimmermann (1) Zenger (libero) oraz Sossenheimer, Schott, Weber (2), Kampa (2), Böhme (5)
Polska:  Łukasik (18), Fornal (7),  Filipiak (8), Kłos (5), Huber (4), Janusz (1), Wojtaszek (libero) oraz Kaczmarek (12), Śliwka (3), Komenda (1), Bołądź