ԱՄՆ Գերագույն դատարանը չեղյալ է հայտարարել Թրամփի սահմանած գլոբալ մաքսատուրքերի մեծ մասը, ինչը նշանակում է, որ ԱՄՆ-ն կարող է ստիպված լինել վերադարձնել մոտ 180 միլիարդ դոլար։ Բարձրագույն դատարանը...
Եզրափակիչները կկայանան առաջիկա հանգստյան օրերին
Սագրադա Ֆամիլիայի շինարարությունը մոտենում է ավարտին․ այսօր կռունկները տեղադրել են Հիսուս Քրիստոսին նվիրված աշտարակի վերին հատվածը։ Բազիլիկայի ամենաբարձր կետը 172.5 մետր է, և այն պաշտոնապես դարձավ նաև Բարսելոնայի ամենաբարձր շինությունը։ Անտոնիո Գաուդին աշխատել է բազիլիկայի վրա 1883 թ.-ից մինչև իր մահը՝ 1926թ.։ Փաստացի այս տարի նրա մահվան 100-ամյակն է։ Ավարտից հետո Սագրադա Ֆամիլիան կունենա երեք ճակատամաս և ընդհանուր առմամբ 18 աշտարակ։ Ըստ նախնական նախագծի՝ կառույցը պետք է լիներ խաչի նման,...
Ըստ ԶԼՄ տեղեկությունների՝ ՆԳՆ քրեական ոստիկանության ծառայողները Երևանի մի շարք հատվածներում խուզարկություններ են իրականացնում։
ՀՀ-ում առաջիկա՝ 2026 թվականի խորհրդարանական ընտրությունների մասին․ Հայտարարություն 2026թ․ փետրվարի 6-ին պաշտոնապես նշանակվեցին Ազգային ժողովի ընտրությունները, որոնք կկայանան սույն թվականի հունիսի 7-ին։ Սա առաջին հերթական խորհրդարանական ընտրություններն են 2017 թվականից հետո։ Այս ընթացքում երկու անգամ՝ 2018 թվականին հետհեղափոխական բևեռացված միջավայրում և 2021 թվականներին՝ հետհամավարակի, հետպատերազմական, նոր ռազմական սպառնալիքներով լի պայմաններում Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները կարողացան արտահերթ
A spokeswoman for Gagik Tsarukian on Friday added her voice to concerns that the Armenian government may bar his Prosperous Armenia Party (BHK) or other opposition groups from running in the forthcoming parliamentary elections.
«Գեղարդ» հիմնադրամը հոդված է հրապարակել․ 2024-2025 թվականներին Անկարայի և Բաքվի միջև գոյություն ունեցող հակասություններն արտահայտվել են առանձնահատուկ դրսևորումներով՝ չնայած երկու երկրների միջև առկա համատեղ
В адрес руководства Азербайджана также звучали оскорбления.
Արցախի ԱԳ նախկին նախարար Արման Մելիքյանի ֆեյսբուքյան գրառումը. «Մյունխենում ԵՄ անդամների շրջանում տարաձայնություններ ծագեցին ԱՄՆ նախագահ Թրամփի կողմից Ուկրաինայի հանդեպ վարվող բռնաճնշման...
ՀՀ ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանը փետրվարի 20-ին ընդունել է Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարար Մարիամ Կվրիվիշվիլիի գլխավորած պատվիրակությանը։ Նախարարը
Լուրը հաղորդում են ամերիկյան լրատվամիջոցները՝ հղում անելով Սպիտակ տանը։