ՀԱԿ փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանի ֆեյսբուքյան գրառումը. «Այսօր ելույթ ունեցա Արցախի ներկայացուցչությունում Ղարաբաղյան շարժման 38-ամյակին նվիրված միջոցառմանը: Ահա ելույթիս հիմնական...
Էդգար Ղազարյանն ու Դավիթ Սարգսյանը «Երկու ճակատ» պոդկաստի հերթական թողարկմանը քննարկում են վարչախմբի հակաեկեղեցական արշավի նոր ու առավել զազրելի դրսևորումները՝ Վեհափառ Հայրապետի նկատմամբ քրեական վարույթի հարուցումը, արտերկիր նրա մուտքն արգելափակելը, Եպիսկոպոսաց ժողովի անդամների մեծամասնության ելքի արգելքն ու ժողովի տապալման փորձերը, հոգևորականներին մանկապղծության համար մեղադրելը կամ նրանց քարոզները ծայրահեղ իսլամի հետ համեմատելը, և այլն։
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Փետրվարի տաքացումը դեռ գարուն չէ. գյուղատնտեսական աշխատանքները վաղ է սկսել։Հարգելի՛...
Թեհրանում Գերմանիայի դեսպանությունը հիմա միայն սահմանափակ հյուպատոսական օգնություն կարող է տրամադրել:
Ըստ Գուրգեն Սիմոնյանի՝ խաղաղությունը միայն ղեկավարների մակարդակով չի լինում, հանրությունների և պետությունների ռազմավարությունների մակարդակով է տեղի ունենում։
Իրականացված ուսումնասիրության արդյունքում անտառպետության տարածքում հայտնաբերվել է 5 խմ վառելափայտ, ինչի վերաբերյալ 46-ամյա տղամարդը համապատասխան փաստաթուղթ չի ներկայացրել։
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Գերագույն դատարանի կողմից իր սահմանված մաքսատուրքերի մեծ մասի անօրինական լինելու վերաբերյալ որոշումն անվանել է ամոթալի։ Ավելի վաղ ԱՄՆ Գերագույն դատարանը որոշել էր, որ...
Фарманян убеждена, что придет время, когда за незаконные уголовные и судебные преследования, в том числе против служителей Армянской церкви, будут призваны к ответственности как должностные лица, так и Республика Армения — в рамках международных правовых структур.
Ամենալավ դասը այդ առումով` 1988 թվականի փետրվարի Զարթոնքն է, որն իր առջև դրեց իրատեսական նպատակներ և վերադարձրեց մեզ պետությունը և ինքնապաշտպանության կարողությունը
ԱԱԾ-ից «Ազատությանը» հայտնեցին, որ տղամարդիկ ազգությամբ ադրբեջանցի՝ ՌԴ քաղաքացիներ են, որոնք Հայաստան են մտել ու երկրից դուրս եկել Բագրատաշենի անցակետով
Օրեր առաջ, օրինակ, մայրաքաղաքի փոսերից մեկն ընկած մի վարորդի համար հարյուր հազար դրամի գործ էր բացվել:
Պատարագներին մասնակցելու և Սրբազանի եղբոր երեխաների հետ շփումների թույլտվության միջնորդություններին դատարանը կանդրադառնա հաջորդ նիստում
Հայտնաբերված խախտումները վերացնելու համար սահմանվել է ժամկետ»,- ասվում է հաղորդագրությունում:
Ֆարմանյանը խոսել է արդարադատության երկակի ստանդարտների մասին` քաղաքացուն խոշտանգած ոստիկանի նկատմամբ տնային կալանք է կիրառվել, Միքայել սրբազանի նկատմամբ` ևս, իսկ սոցիալական ցանցում գրառում կատարած փաստաբանին հրապարակավ ձերբակալել են ու կալանավորել։
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «2018-ից առ այսօր ՆԳՆ բյուջեն աճել է 3.3 անգամ (63 մլրդ-ից հասնելով ավելի քան 210 մլրդ դրամի):...
Ընդդիմադիր քաղաքական գործիչ, նախկին իրավապաշտպան Կարապետ Պողոսյանն այսօր իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում էր կատարել՝ տեղեկացնելով, որ Շիրակի մարզում կրկին կնոջ
«Կարող է՝ շատերը չխոսեն, շատերը չարտահայտվեն, շատերը պատերի տակ արտահայտվեն, բայց մարդիկ հիշում են, չէ՞, մենք ինչ ենք ունեցել, ինչպիսի բանակ ենք ունեցել, ինչպիսի հեղինակություններ են եղել, ինչպիսի հնարավորություններ են եղել, ի վերջո՝ զորահանդեսներ են եղել, ի վերջո՝ մարդիկ են ծառայել տարբեր զորատեսակներում, և այլն, և ասել՝ որևէ բան տեղի չի ունեցել, և հանկարծ մենք գնացել ենք, Հնդկաստանից գնումներ ենք արել, գիտեք, դա պարզապես անարգանք է մարդկանց նկատմամբ՝ այդ ափաշքյարա խաբելը, մոլորեցնելը, և, ի վերջո... Читать дальше...
Ադրբեջանի ղեկավարության հասցեին նաև վիրավորանքներ են հնչել:
Վրաստանի ազգային վիճակագրության գրասենյակի (Geostat) տվյալներով՝ 2026 թվականի հունվարին Վրաստանը կտրուկ ավելացրել է էլեկտրաէներգիայի ներմուծումը, որի արժեքը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 157%-ով՝ հասնելով 22.5 միլիոն դոլարի։
Երևանի շուրջ 40 հասցեներում խուզարկություններ են իրականացվում։
Сотрудники полиции и Следственного комитета проводят обыски примерно по 40 адресам в городе.