Ամփոփվել են Սյունիքի մարզի դատախազության աշխատանքները. պետությանն է վերադարձվել շուրջ 5 հա մակերեսով 10 անշարժ գույք
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի գլխավորությամբ 2026 թվականի փետրվարի 21-ին ամփոփվել են Սյունիքի մարզի դատախազության 2025 թվականի աշխատանքները: Ամփոփմանը ներկա են եղել ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ, ՀՀ զինվորական դատախազ Գրիգոր Էլիզբարյանը, Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանը, Սյունիքի մարզի դատախազ Մասիս Պողոսյանը, Ներքին գործերի նախարարության, Ազգային անվտանգության ծառայության, Քննչական կոմիտեի մարզային կառույցների ղեկավարները, մարզի դատախազության դատախազները,
«Առանց նոր գաղափարների և համարձակ նորարարական լուծումների հնարավոր չէ հասնել նոր բարձունքների». Մխիթար Հայրապետյանը մասնակցել է Expo Day-ին
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության և ամերիկյան Plug and Play ընկերության ինկուբացիոն ծրագրի շրջանակում փետրվարի 20-ին անցկացվել է Expo Day երկրորդ միջազգային ցուցահանդեսը, որով ամփոփվել է 16-շաբաթյա ինկուբացիոն ծրագիրը։ ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը միջոցառման ընթացքում հանդես է եկել ելույթով, ընդգծել ստարտափների զարգացման և միջազգային շուկաներում հայկական նորարարության ներգրավվածության կարևորությունը։ Նախարարը նշել է,
TRIPP–ը տնտեսականից շատ արագ կվերածվի աշխարհաքաղաքական նախագծի. Լիսենկով
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը սրում է իր «ադամանդե ճանկերը» Հարավային Կովկասում, և TRIPP-ը շուտով տնտեսական նախագծից կվերափոխվի քաղաքականի։ Արման Վանեսքեհյանի «Իրականում» նախագծի եթերում այս մասին ասել է ռուսաստանցի քաղաքագետ Դմիտրի Լիսենկովը։