«Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մանե Թանդիլյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրառմամբ․ «Փարաքարի համայնքապետ Վալոդյա Գրիգորյանի սպանության գործով...
Մեր մարդկանց դատում են նրա համար, որ նրանք հայ են. Պետության լռությունը քայլ է դեպի ինքնաոչնչացում. Արման Թաթոյան
168.am (168 ժամ)
Հանցագործությունը կատարել է նա, ով շրջափակել է 120 000 մարդու, նրանց մատնել սովի, վտարել նախնիների հողից: Ու հիմա դատում են նրանց առաջնորդներին նրա համար, որ փորձել են իրենց ժողովրդի համար ապահովել կյանք և արժանապատվություն: Իսկ Հայաստանի կառավարությունը
«Ինչպե՞ս եք պատկերացնում Արցախի հարցի լուծումը»․ զրույց՝ Գյումրիում բնակվող արցախցու և Սեյրան Օհանյանի միջև
Այսօր Գյումրու «Հոկտեմբեր» կինոթատրոնում  այս քաղաքի բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ Արցախից բռնի տեղահանված քաղաքացիներից մեկը «Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր Սեյրան Օհանյանին հարցրեց՝ ինչո՞ւ հնարավոր չէ բոլոր ընդդիմադիրները միավորվեն ու սև և սպիտակի բաժանող իշխանությանը հեռացնեն։ Նա նաև հարցրեց՝ ինչպե՞ս են պատկերացնում Արցախի հարց լուծումը։ «Երկրորդ հարցից սկսեմ․ պատասխանը միանգամից ասեմ, որ Արցախի հետ կապված հարցի հիմնական լուծման ուղին
«Խաղողի այգիները համատարած քանդվում են, ֆիլոքսերիան վխտում է, ու ոչինչ չի արվում». Աշոտ Հարությունյան
Գյուղատնտեսության նախկին փոխնախարար Աշոտ Հարությունյանն այն կարծիքին է, որ առանց ծրագրերի, զուտ եղանակային պայմաններով պայմանավորված՝ գյուղատնտեսությունը չի կարող զարգանալ։
Ռուսաստանից Վրաստան անցած տասնյակ բեռնատարների վարորդների փետրվարի 12-ից թույլ չեն տալիս ուղևորվել Հայաստան. Ազատություն
Հայ բեռնափոխադրողները պարբերաբար են բախվում այս խնդրին: Անցած տարի ալկոհոլ տեղափոխողներն էին շաբաթներ, երբեմն ամիսներ անցկացնում Լարսի և Գեզիի անցակետերում,