Պատմաբան, պատմական գիտությունների թեկնածու Միհրան Հակոբյանի ֆեյսբուքյան գրառումը. «Նիկոլն արդեն 8 տարի է՝ վարչապետի աթոռին է: Նիկոլը վարչապետի աթոռին է թառել՝ ժողովրդին խոստանալով կուլակաթափ...
«Խաղաղությունը ինձ համար կոնկրետ գործողություններով է չափվում». Մանե Թանդիլյան
«Ապրելու Երկիր» կուսակցության նախագահ Մանե Թանդիլյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Հայ գերիների վերադարձը առաջնահերթություն է։ Քանի դեռ մեր քաղաքացիները շարունակում են գտնվել գերության մեջ, «խաղաղության» մասին խոսելը ձևական է։ Խաղաղությունը ինձ համար կոնկրետ գործողություններով է չափվում։ Մենք ակնկալում ենք, որ միջազգային գործընկերները, այդ թվում՝ ԱՄՆ ղեկավարությունը և փոխնախագահ Վենսը, կդրսևորեն գործուն դերակատարում այս հարցում։
Փաշինյանն առաջարկում է, որ ՌԴ–ն վաճառի ՀՀ–ի երկաթուղու կառավարման իրավունքը բարեկամ երկրի
Փաշինյանի պատկերացրած լուծումն այն է, որ մի այնպիսի երկիր, որը բարեկամական հարաբերություններ ունի և՛ Ռուսաստանի, և՛ Հայաստանի հետ, ուղղակի ՌԴ–ից գնի կոնսենցիոն կառավարման իրավունքը։
Վաշինգտոնն ակնկալում է Վենեսուելայում նավթի արդյունահանման ավելացում 30-40%-ով
Նա հավելել է, որ ԱՄՆ-ն կշարունակի համագործակցել Վենեսուելայի իշխանությունների հետ՝ գնահատելու բոլոր ավելի վաղ կնքված և նոր գործարքները և որոշելու այն առաջնահերթությունները, որոնք կհամապատասխանեն «Վենեսուելայի և Արևմտյան կիսագնդի շահերին»։
Пашинян предлагает РФ продать право на управление ж/д Армении дружественной стране
Премьер считает, что в условиях напряженных отношений России с рядом стран, управление Россией армянской железной дорогой негативно влияет на ее конкурентность.