Январь
2020

Škoda trestného kola. I tak dojela česká smíšená štafeta v Pokljuce šestá

0

Český tým se ve slovinské Pokljuce dočkal dobrého výsledku. Postaralo se o něj kvarteto Moravec, Krčmář, Davidová a Kristejn Puskarčíková, které se po celou dobu závodu pohybovalo na předních příčkách a nakonec dojelo šesté. Report V Pokljuce se opět závodilo za ideální byl i start české štafety. Ondřej Moravec rychle vyčistil ležku a zařadil se […]

The post Škoda trestného kola. I tak dojela česká smíšená štafeta v Pokljuce šestá appeared first on Biatlon.

Český tým se ve slovinské Pokljuce dočkal dobrého výsledku. Postaralo se o něj kvarteto Moravec, Krčmář, Davidová a Kristejn Puskarčíková, které se po celou dobu závodu pohybovalo na předních příčkách a nakonec dojelo šesté.

Report

V Pokljuce se opět závodilo za ideální byl i start české štafety. Ondřej Moravec rychle vyčistil ležku a zařadil se na třetí příčku. Po jednom dobíjení na stojce klesl na pátou příčku, nakonec předával jako šestý.

Ondra zajistil dobrou výchozí pozici

Michal Krčmář si na ležce vedl obdobně dobře jako jeho předchůdce a česká vlajka vlála už na čtvrté příčce. Stojku Krčmář odstřílel velmi rychle a měl jednou dobíjet. Musel ale využít všechny tři náboje a ani ty nestačily na sestřelení jednoho terče. „Rychlost byla v pořádku, budiž jedna chyba. Ale to dobíjení nezvládl, byl jak splašený,“ káral svého svěřence Zdeněk Vítek. Krčmářovi nevyšlo ani závěrečné kolo. „Je úplně tuhý,“ pozoroval Vítek, jak Krčmář přijíždí na předávku jako devátý.

Bimbo svého trenéra nepotěšil

Trenér českých mužů naopak vysekl obrovskou poklonu Markétě Davidové. Ta třetím úsekem doslova prosvištěla. Nemusela ani jednou dobíjet a byla nejrychlejší na trati. Pochopitelně tak vyhrála třetí úsek (o 15 s před Braisazovou) a předávala současně se čtvrtou Švédkou.

Ať se přihlásí vítězka úseku

Těžký úkol čekal na Evu Kristejn Puskarčíkovou, která stále není po prodělané nemoci v ideální formě. V běhu sice za svými soupeřkami zaostávala, ale na střelnici chybovala jen jednou a finišovala jako šestá.

Evčina střelba byla velmi dobrá

Češi byli nejlepším týmem s trestným kolem, zaznamenali třetí nejrychlejší střelecký čas. V běhu byli devátí. Šesté místo je vyrovnáním výsledku z Mistrovství světa v Östersundu. Lépe na tom byla česká smíšená štafeta naposledy v Östersundu 2015.

Co to znamená?

Čeští muži se po diskvalifikaci Ukrajiny posunuli v Poháru národů na šesté místo. Ukrojili 10 bodů z náskoku pátých Rakušanů, kteří mají aktuálně k dobru 157 bodů. Češky kontrolují desáté místo, rozestupy před nimi i za nimi jsou velké.

V hodnocení smíšených štafet a dvojic se Češi posunuli na 15. příčku. Do čela se dostala Francie, druhé Norsko však zaostává jen o bod.

Mixzóna

Michal Krčmář: „Najednou jsem se rozechvěl. Totálně mi vypnuly nohy a nedokázal jsem dobít. V posledním kole už jsem nemohl, prostě mi došlo. Těžce se mi hledají slova, musím si to srovnat sám v sobě. Neskutečně mě to štve a mrzí.“ (Český rozhlas)

Markéta Davidová: „Dneska jsem se cítila dobře. Může být zkreslující, že některá velká jména chyběla. Ale je příjemné, když konečně můžete jet s nejlepšími a předjíždět je. Nedokážu říct, proč mi to jeden den na střelnici tak jde a pak zase ne. Jsem ale ráda, že ukazujeme, že biatlon umíme a nejsme tu jen na dovolené. “ (Český rozhlas)

Eva Kristejn Puskarčíková: „Byl to záhul. Jestli jsem si včera myslela, že se mi jelo špatně, tak dneska to bylo extrémní. Jsem ráda, že za mnou byla v posledním kole díra a zvládla jsem dojet do cíle před Rakušankou, která mně v minulém kole utekla. Trestné kolo mrzí vždycky, doufám, že se z toho Bimbas rychle oklepe. Jinak si myslím, že pět dobíjených bylo super. Trošku mě mrzí, že má forma nebyla taková, abych mohla zabojovat o vyšší příčky. Ale šestou příčku bychom před závodem brali všemi deseti.“ (Český rozhlas)

Výsledkový servis

Příští závod

Světový pohár v Pokljuce uzavřou nedělní hromadné starty. Muži jedou ve 12:15, ženy v 15:00.

Karel Halberštádt

Собянин прибыл в Китай с рабочим визитом

Красногорск первым встретил участников международного супермарафона Москва-Минск

Теннисисты Медведев и Рублев сохранили позиции в рейтинге ATP

Российские компании придерживаются собственного подхода в ESG

СЕНСАЦИОННЫЙ ДОКЛАД ПРО ДЕЛО СКРИПАЛЕЙ, САФРОНОВА, ГОЛУНОВА.

Бато Багдаев

В столице Бурятии в городе Улан-Удэ в театре кукол «Ульгэр» 14-16 июня пройдут «Волшебные выходные»! - Театр и Цирк, Культура и Концерт, Россия и Дети