Добавить новость
123ru.net
World News in Belarusian
Ноябрь
2021

Святлана Ціханоўская сустрэлася з беларусамі Амстэрдама і Вены

0

Дэмакратычныя сілы апублікавалі план на дзень галасавання наконт новай Канстытуцыі. Яны заклікаюць далучыцца да стратэгіі дзеянняў, якую распрацавалі грамадзянскія ініцыятывы «Сумленныя людзі», Zubr, платформа «Голас» пры ўдзеле Офіса Святланы Ціханоўскай, Народнага антыкрызіснага кіраўніцтва і Каардынацыйнай рады. У апублікаваным звароце гаворыцца, што рэферэндум — «злачынства і падман, якое мы, беларусы, ператворым у „вотум недаверу“ рэжыму».

– Мы не дазволім зноў навязаць беларусам маўчанне. Бо менавіта таму, што мы не сталі маўчаць у 2020, рэжым зноў вымушаны нас пытацца. І нават, калі нас не жадаюць слухаць, мы будзем казаць гучна. Мы будзем дзейнічаць!

Разам са Святланай Ціханоўскай ініцыятывы „Сумленныя людзі“, „Зубр“, „Голас“ заклікаюць прыходзіць на ўчасткі і рабіць бюлетэнь несапраўдным. А менавіта паставіць крыжыкі насупраць усіх прапанаваных у бюлетэні варыянтаў.  

Дадамо, што Святлана Ціханоўская сустрэлася з беларусамі Амстэрдама і Вены.

Па словах Святланы, палітыкі, з якімі яна сустракаецца, не адчуваюць боль беларусаў на сто адсоткаў. Цытата: «Ім невядома, што такое правесці амаль год у адзіночнай камеры ў калоніі, як Марыя Калеснікава, ці трымаць галадоўку ў пратэст супраць затрымання, як Вольга Гарбунова».

Ціханоўская заклікала пісаць лісты палітвязням і рабіць рэгулярныя ахвяраванні ў фонды салідарнасці. Па стане на 21 лістапада ў Беларусі прызнаныя палітычнымі вязнямі 876 чалавек.

Беларускае Радыё Рацыя

Фота: tsikhanouskaya.org  






Загрузка...


Губернаторы России

Спорт в России и мире

Загрузка...

Все новости спорта сегодня


Новости тенниса

Загрузка...


123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.


Загрузка...

Загрузка...

Экология в России и мире




Путин в России и мире

Лукашенко в Беларуси и мире



123ru.netмеждународная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.

Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).

123ru.net — живые новости в прямом эфире!

В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.






Здоровье в России и мире


Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России






Загрузка...

Загрузка...





Друзья 123ru.net


Информационные партнёры 123ru.net



Спонсоры 123ru.net