ანი წითლიძე ლომჯარიას განცხადებაზე: „გავრილოვის ღამეს" ასე მელია გაწირეთ ყველამ დასაჭერად
„შეეშვით სისულელეებს! „ქოცური" მესიჯია ეგ „ქოცის "გარდა სხვას დააბრალო ახლა რაც ხდება რუსთაველზე.
„გავრილოვის ღამეს" ასე მელია გაწირეთ ყველამ დასაჭერად ვინც წერდით რომ მელიას მოწოდებას მოყვა თურმე ამბავი თვალები რომ დაგვთხარეს.
იგივეს აკეთებთ ახლა ვაშაძეზე!
ამ ხალხს ვერ მართავს ვერავინ!
და ვერც ვერავინ აკონტროლებს!
გამოეთრიეთ და თვითონ ნახეთ ეს გაზით მოწამლული ახალგაზრდები აბა თუ გააკავოთ ან ვინმეს დაუჯერონ.
ბიძინაზე გაბრაზდით!
მაშველი რგოლი ხართ და სასარგებლო იდიოტები ვინც მაგას წერთ და აყევით!" - დაწერა წითლიძემ.
8 მარტს, დაახლოებით 22:00 საათზე გიორგი ვაშაძემ პარლამენტის შენობასთან შეკრებილ ათასობით ადამიანს მოუწოდა პარლამენტის შენობისთვის ალყა შემოერტყათ. 8 მარტი საქართველოში უქმე დღეა - 7 მარტს მიმდინარე აქციის დროს დაპირისპირების გამო დღეს პარლამენტის შენობა დაიკეტა და აკრედიტებულ ჟურნალისტებსაც კი არ უშვებდნენ იქ. შენობაში ძირითადად მხოლოდ საპოლიციო ძალები იყვნენ.
ამ განცხადებიდან რამდენიმე წუთში დაიწყო აქციის მონაწილეებსა და საპოლიციო ძალებს შორის დაპირისპირება. მოქალაქეების ნაწილი აზიანებდნენ ინფრასტრუქტურას, საპოლიციო ძალები კი იყენებდნენ წყლის ჭავლს და ცრემლმდენ აირს. ყოფილი სახალხო დამცველის განცხადება სწორედ ამ გარემოებას უნდა უკავშირდებოდეს.
"ჩემი აზრით, გიორგი ვაშაძე რეჟიმის მოკავშირეა... ეს არ ნიშნავს, რომ პარლამენტის წინ რაც მოხდა კანონიერია", - დაწერა ნინო ლომჯარიამ "ფეისბუკში".
გიორგი ვაშაძემ ლომჯარიას ბრალდებას უსამართლო უწოდა.
ბოლო რამდენიმე დღეა თბილისში იმართება აქცია იმ კანონპროექტის გასაპროტესტებლად, რომელიც საპარლამენტო უმრავლესობის ნაწილმა - "ხალხის ძალამ" დაარეგისტრირა. ამ დოკუმენტით საქართველოს პარტნიორი ჩვენებისგან დაფინანსებული არასამთავრობო ორგანიზაციებსა და მედიასაშუალებებს "უცხოური გავლენის აგენტებად" დარეგისტრირება მოწევთ. ეს კანონპროექტი მიუღებელია არამხოლოდ ქვეყნის შიგნით, არამედ საქართველოს სტრატეგიული პარტნიორებისთვისაც.
ე.წ. აგენტების შესახებ კანონი პარლამენტმა ხალხმრავალი საპროტესტო გამოსვლების ფონზე მიიღო 7 მარტს. ამ დრომდე ადმინისტრაციული წესით პოლიციამ 70-ზე მეტი ადამიანი დააკავა.
7 მარტს დღის პირველ ნახევარში ცნობილი იყო, რომ ე.წ. უცხოეთის აგენტების შესახებ კანონპროექტები პლენარულ სხდომაზე 9 მარტს უნდა გაეტანათ. მოულოდნელად გადაწყვეტილება შეიცვალა და ორი ინიციირებული კანონპროექტიდან ერთ-ერთის განხილვა 7 მარტსვე დაიწყო - საპარლამენტო უმრავლესობის ფრაქციის, "ქართული ოცნების" თავმჯდომარის, მამუკა მდინარაძის თქმით, "თავდაცვის კოდექსში" შესატანი ცვლილებების მომზადება ვერ მოესწრო და მის ნაცვლად გადაწყვიტეს დაიწყონ ე.წ. აგენტების შესახებ კანონპროექტის განხილვა. პარლამენტმა დოკუმენტი პირველი მოსმენით მიიღო.