Добавить новость
123ru.net
World News
Декабрь
2019

«Франция иска свободен диалог с Русия, санкциите са полезни само на американците»

0

Има нещо анахронично в сегашната конфронтация между Европа и Русия. Санкциите на ЕС обективно са полезни само за американците. Погрешно да се твърди, че Путин е обсебен от унищожаването на ЕС, защото Централната банка на Руската федерация предпочита еврото, увеличавайки валутните си резерви, смята Рено Жирар.

Превод:

На срещата на върха на НАТО, която ще се проведе в Лондон на 3 и 4 декември 2019 г., ще се говори много за Русия и много малко за Косово и Афганистан, двете мисии на алианса, в които военния блок не е постигна особен успех.

Балтийските страни считат, че Владимир Путин осъществява секретен проект за „финландизация“, както се наричаше по времето на Студената война, след подписването на договора между Хелзинки и Москва през април 1948 г. Те дори разглеждат руско военно нашествие на тяхна територия. В резултат поискаха и получиха присъствието на тяхна територия на западни войници от трите основни военни сили на НАТО (САЩ, Франция, Англия).

Загрижеността им със сигурност е силно преувеличена, тъй като Владимир Путин е по-скоро центрист, отколкото екстремист. На 2 май 2014 г., след като проруските активисти загинаха в резултат на палежа в Одеса, той можеше да използва този предлог и да завземе пристанищния град, символ на руската революционна история. И никой в Украйна не би могъл да го спре, а на Запад никой не би имал политическа воля да направи това. Но той не го направи.

Ако се дистанцираме във времето и пространството и погледнем в бъдещето, ще видим, че в настоящата конфронтация между Европа и Русия има нещо анахронично. Достатъчно е да прекарате няколко дни в Москва, да разговаряте със студенти или млади предприемачи, за да почувствате, че на културно ниво руснаците се чувстват европейци. Със своето високомерно отношение европейците тласкат Русия в обятията на китайците, което е кардинална стратегическа грешка.

Санкциите на ЕС срещу Русия са пагубни и за двете страни. Обективно те са полезни само за американците. Неправилно е да се твърди, че Путин е обсебен от унищожаването на ЕС, защото Централната банка на Русия предпочита еврото, увеличавайки валутните си резерви.

Еманюел Макрон разбра това. Без да обръща внимание на недоволството на френските неоконсерватори, привърженици на американската външна политика, президентът на републиката реши да установи независим стратегически диалог с Русия.

Означава ли това, че трябва да се примирим със ситуацията? Разбира се, че не! Руснаците уважават силата. Не случайно дьо Гол направи историческото си посещение в Русия (където предложи «разведряване, взаимно разбирателство и сътрудничество») през юни 1966 г., когато Франция вече беше пълноправен член на «ядрения клуб».

От 9 декември 2019 г. до 9 май 2020 г. се отваря уникален прозорец на възможности за френско-руските отношения. На 9 декември в Париж ще се проведе срещата на върха за Украйна в нормандския формат между лидерите на Франция, Германия, Русия и Украйна с цел окончателно регулиране на конфликта в Донбас.

Киев и Москва вече направиха жестове на добра воля. Дали Зеленски ще обяви обща амнистия и културна автономия на рускоезичните бунтовници от Донбас? Ще даде ли Путин достъп на украинските кораби до Азовско море?

Веднага щом този въпрос бъде решен, Макрон и Путин ще могат да постигнат значителен напредък във възобновяването на френско-руското сътрудничество и да отпразнуват подновените приятелства на 9 май в Москва, по случай 75-та годишнина от победата над нацизма. Това сън наяве ли е?

Не.

Това е просто реална политика.

Петя Паликрушева

Източник: https://www.lefigaro.fr/vox/societe/renaud-girard-pour-un-dialogue-libre-avec-la-russie-20191202

«Франция иска свободен диалог с Русия, санкциите са полезни само на американците»






Загрузка...


Губернаторы России

Спорт в России и мире

Загрузка...

Все новости спорта сегодня


Новости тенниса

Загрузка...


123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.


Загрузка...

Загрузка...

Экология в России и мире




Путин в России и мире

Лукашенко в Беларуси и мире



123ru.netмеждународная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.

Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).

123ru.net — живые новости в прямом эфире!

В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.






Здоровье в России и мире


Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России






Загрузка...

Загрузка...





Друзья 123ru.net


Информационные партнёры 123ru.net



Спонсоры 123ru.net