123ru.net
Znaj.ua

Середня зарплата в Україні перевалила за 9 тисяч: як це вплине на розмір пенсій

04

Пенсійний фонд затвердив показник середньої зарплати

У Пенсійному фонді України затвердили показник середньої заробітної плати для обчислення пенсій.  Показник перевалив за 9 тисяч і на сьогодні він становить 9081,68 грн.

Про це інформує прес-служба Пенсійного фонду України.

Читай Знай.ua у оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

"Затверджено за травень 2019 року показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України" Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування "враховується для обчислення пенсії", - сказано в повідомленні.

За даними Держстату, в порівнянні з 2018 роком показник зріс на 17%. Зазначимо, що  минулого року показник середньої зарплати для нарахування пенсій був затверджений на рівні 7810,88 грн.

Збільшення цього показника означає і збільшення пенсій, адже в Україні пенсію нараховують відповідно до середньої зарплати.

На розмір пенсії впливають три показники: середня зарплата по країні, розмір власної зарплати і стаж. У формулі розрахунку пенсії, відповідно до ст. 40 Закону "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування", враховується як співвідношення власної зарплати до середньої за кожен розрахунковий місяць, так і середня зарплата по країні за три роки.

ФОРМУЛА РОЗРАХУНКУ ПЕНСІЇ:

П = Зп * КЗ * Кс

П - розмір пенсії;

Зп - заробітна плата (середня зарплата за три роки до виходу на пенсію);

Кз- коефіцієнт заробітної плати (співвідношення своєї зарплати до середньої по країні);

Кс - коефіцієнт страхового стажу (кожен пророблений рік множиться на 1%).

Комментарии для сайта Cackle
123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.