123ru.net

Noizz.aktuality.sk

Новости от Russia24.pro

Russia24.pro
Добавить новость

Все новости

Fitnescentrá ešte neotvoria, viaceré prevádzky ale budú môcť mať otvorené už aj v nedeľu

Noizz.aktuality.sk 

Možnosť krátkodobo vycestovať do ôsmich krajín v zahraničí bez povinnej karantény pri návrate, ktorá doteraz platila na 24 hodín, sa od stredy 27. mája predĺži na 48 hodín. Po pondelkovom rokovaní konzília odborníkov to uviedol predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) v rámci aktualizácie uvoľňovania protiepidemiologických opatrení. Oznámil zároveň, že kiná a divadlá budú môcť byť otvorené i v nedeľu.

Život s OCD: Čo NEhovoriť ľuďom s obsedantno-kompulzívnou poruchou?

Noizz.aktuality.sk 

OCD, z angličtiny Obssesive-Compulsive Disorder, je mentálna porucha, charakteristická obsesiami (nechcené, vnútené myšlienky, ktoré sú často v rozpore s morálnymi hodnotami človeka) a kompulziami (nezmyselné opakovanie určitých činností v snahe zabrániť týmto myšlienkam.) Človek trpiaci touto poruchou prechádza v živote náročnými obdobiami, ktoré sú o to ťažšie, ak nevieš, ako s ním komunikovať. Spísali sme zoznam vecí, ktorým by si sa pri obsedantovi mal radšej vyhýbať.
Matovičove komentáre na Facebooku poburujú aj bavia. Okomentoval aj to, kedy sa otvoria “bordely”

Noizz.aktuality.sk 

Premiér Igor Matovič sa ujal vlády v skutočne kritickom čase, kedy nielen na Slovensko, ale na celý svet doľahla koronavírusová pandémia. Zatiaľ čo niektorým ľuďom jeho vládnutie vyhovuje, nie každý zdieľa tento názor. Mnohým leží v žalúdku jeho vyjadrovanie na sociálnych sieťach. Svojský štýl pritom využíva najmä na Facebooku, kde ľuďom podľa niektorých vtipne a podľa iných nevhodne komentuje niektoré príspevky.

PET fľaše by sa mali na Slovensku zálohovať o 2 roky, malým obchodom sa to ale neoplatí

Noizz.aktuality.sk 

Zavedenie zálohovania jednorazových obalov by sa malo spustiť podľa pôvodného plánu v roku 2022. Zálohovanie sa odložilo na rok 2023 pre pandémiu koronavírusu. "Predpokladalo sa, že zákon sa dlhodobejšie nebude môcť uplatňovať. Keďže je koronakríza pred záverom, tak sa krízové riešenie môže zrušiť," vysvetlil v rozhovore pre TASR minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO).

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.