2020

Новости за 08.02.2020

Legia Warszawa 2-7 Red Devils Chojnice

Legioniści

W meczu 1/16 finału futsalowego pucharu Polski rozegranym w hali OSiR Włochy Legia Warszawa przegreała z ekstraklasową drużyną Red Devils Chojnice 2-7 i odpadła z rozgrywek. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego drużyna Legii doznała sporego osłabienia. Na rozgrzewce kontuzji nabawił się pierwszy bramkarz i nie mógł wystąpić. Początek starcia był wyrównany, gospodarze oddali kilka strzałów, ale to goście objęli prowadzenie w 8. minucie. Dwie minuty później podwyższyli na 2-0, ale szybko kontaktową bramkę zdobył odpowiedział Krupnik. Читать дальше...

U-17: Polska 2-2 Norwegia. Grali legioniści

Legioniści

Prowadzona przez Marcina Dornę reprezentacja Polski U-17 zremisowała 2-2 (0-0) z Norwegią w drugim meczu towarzyskiego turnieju rozgrywanego w hiszpańskiej La Mandze. Jakub Kwiatkowski rozegrał pełne spotkanie, Ariel Mosór wszedł na boisko w 90. minucie, a Jakub Kisiel i Szymon Włodarczyk w 63. minucie. W ostatnim meczu Polacy zmierzą się z Chorwacją (10 lutego, godz. 15:00).

Zagrożeni w meczu z ŁKS-em

Legioniści

Andre Martins jest zagrożony pauzą przed niedzielnym meczem 21. kolejki Ekstraklasy z ŁKS-em. Pomocnik Legii zobaczył w obecnym sezonie trzy żółte kartki w lidze. Kolejne takie upomnienie oznaczać będzie pauzę w spotkaniu z Rakowem.

Konkurs: Wygraj bilet na mecz z ŁKS-em!

Legioniści

Mamy dla Was 2 bilety ufundowane przez głównego sponsora Legii firmę Fortuna zakłady bukmacherskie na spotkanie z ŁKS-em Łódź, które odbędzie się w niedzielę o godzinie 17:30 na stadionie przy Łazienkowskiej 3. Co trzeba zrobić, by wygrać bilet? Poprawnie odpowiedzieć prawidłowo na poniższe pytanie. Tradycyjnie wygrywają najszybsi.

Sparing: Legia II Warszawa 0-3 Ursus Warszawa

Legioniści

W sparingowym meczu rozegranym na bocznym boisku pod balonem przy ul. Łazienkowskiej 3 Legia II Warszawa przegrała z Ursusem Warszawa 0-3. Do przerwy goście prowadzili 2-0 po trafieniach Wiejaka i Muszyńskiego. Wynik w końcówce ustalił Krzysztof Możdżonek. W składzie Legii wystąpiło dwóch zawodników z szerokiej kadry pierwszej drużyny - Wojciech Muzyk i Radosław Cielemęcki. Ponadto zagrali trenujący z "dwójką" Ivan Obradović i Salvador Agra.

Legia Warszawa - wiosna 2020

Legioniści

Prezentujemy pełne i aktualne zestawienie drużyny Legii Warszawa przed pierwszym meczem ligowym w 2020 roku. Obecnie w kadrze zgłoszonej do rozgrywek znajduje się 26 nazwisk. Sztab szkoleniowo-medyczno-sprzętowy liczy w sumie 21 osób. Szczegółowe statystyki każdego zawodnika znajdziecie w każdej chwili w dziale DRUŻYNA w menu strony lub klikając w nazwisko w poniższym zestawieniu. Siedmiu piłkarzom latem kończą się kontrakty z klubem. W kadrze jest siedmiu graczy ze statusem młodzieżowca.

Skromna nowa kolekcja Legii 2020

Legioniści

Tuż przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2019/20 w sklepie przy Łazienkowskiej pojawiło się kilka nowych gadżetów, nazywanych nieco przesadnie "Nową kolekcją 2020". Na wspomnianą nową kolekcję składa się raptem zestaw czterech bluz (z kapturem) oraz sześć koszulek. Samych wzorów mamy o połowę mniej, bowiem każda z bluz i koszulek wydana została w dwóch kolorach.

Trwa 21. kolejka Ekstraklasy

Legioniści

Mecz Arki z Cracovią rozpoczął wiosenne zmagania w Ekstraklasie. W Gdyni lepsi okazali się krakowianie. Z kolei w starciu Śląska z Lechią gospodarze uratowali remis w 90. minucie. Na sobotę i niedzielę zaplanowano po trzy mecze. Kolejkę zakończy spotkanie aktualnie liderującej Legii z ostatnim w tabeli ŁKS-em.