Главные новости Москвы
Москва
Сентябрь
2018

РПЦ через Україну розриває стосунки з Константинополем

Священний синод Російської православної церкви вирішив припинити участь у всіх заходах і структурах, у яких головують або співголовувують представники Константинопольського патріархату.

Таке рішення РПЦ ухвалила на екстреному засіданні, що відбулося 14 вересня, передає "Інтерфакс".

"Російська церква перериває участь у єпископських асамблеях, як і у богословських діалогах, багатосторонніх комісіях і всіх інших структурах, в яких головують або співголовувують представники Константинопольського патріархату", – зауважив під час брифінгу після заходу очільник синодального Відділу зовнішніх церковних зв'язків митрополит Волоколамський Іларіон.

Щоправда, за його словами, це не означає припинення євхаристійного спілкування, тобто віруючі обох патріархатів, як і раніше, зможуть причащатися з однієї чаші.

У разі продовження антиканонічної діяльності Константинополя на території Української православної церкви Московський патріархат буде змушеним повністю розірвати євхаристійне спілкування з Константинополем, а вся повнота відповідальності за трагічні наслідки цього поділу ляже особисто на патріарха Константинопольського Варфоломія та тих архієреїв, що його підтримують,
– наголосив священнослужитель.

Як підкреслюють члени Московського Синоду, нинішня ситуація навколо України є "небезпекою для всього світового Православ'я, відтак вони звертаються за підтримкою до всіх Помісних православних церков, закликаючи "ініціювати братське всеправославне обговорення церковної ситуації в Україні".

Крім того, у РПЦ вирішили припинити молитовне згадування патріарха Константинопольського Варфоломія за божественною літургією.

"У критичній ситуації, коли константинопольська сторона практично відмовилася вирішувати питання шляхом діалогу, Московський патріархат є змушеним призупинити молитовне поминання Константинопольського патріарха Варфоломія за богослужінням і з глибоким жалем призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату", – додали у синоді.

Комментарии для сайта Cackle