123ru.net
Все новости

Іран ймовірно постачає РФ частину допомоги, включно з «Шахедами», через Каспійське море

0

Каспійське море ймовірно є одним з основних шляхів постачання з Ірану до Росії ударних безпілотників іранського виробництва та іншої підтримки, яку Тегеран надає Кремлю у зв’язку з війною проти України та західними санкціями.

Як повідомляє «Європейська правда», про це йдеться у великому матеріалі CNN від 26 квітня.

Журналісти поспілкувалися з експертами, які відстежують рух вантажів, та за доступними даними припускають, що саме цим шляхом може рухатися значна частка «Шахедів», пострілів до мінометів та іншої зброї, яку Росія купує в Ірану для війни проти України.

Дані про рух вантажних суден засвідчують, що вантажні кораблі на Каспії все частіше вимикають транспондери (автоматичну ідентифікаційну систему, яку прийнято тримати ввімкненою), а це дає підстави припускати, що вони мають причини для таємності.

Так, за даними Lloyd’s List Intelligence, з вересня у Каспійському морі суттєво зросла кількість суден, які приховують дані про свій рух. В основному це кораблі під російськими та іранськими прапорами, серед яких чимало суден, які за своїми технічними характеристиками придатні для перевезення вантажів військового призначення.

 

Найчастіше судна на Каспії вимикають автоматичну систему ідентифікації біля іранських портів Амірабад та Анзалі, а також на російській Волзі та біля порту Астрахань.

За допомогою даних з MarineTraffic, CNN відстежили шість кораблів під прапором РФ та два іранських, які, за припущеннями опитаних аналітиків, поводяться підозріло. Вони помітили певні закономіності – судна можуть прямувати з іранських портів до Астрахані, але там не здійснюють офіційний вхід у порт; деякі кораблі вимикають передачу даних на підході до Амірабаду та Астрахані, або ж загалом тривалий час рухаються з вимкненими транспондерами.

 

CNN також проаналізували дані Flightradar24 та з’ясували, що з травня 2022 року до березня 2023 року іранські вантажні літаки здійснили до Росії щонайменш 85 рейсів.

На думку аналітиків, хоча частину іранських «Шахедів» могли привозити у Росію літаками, морський шлях значно вигідніший, оскільки дозволяє перевезти за один раз набагато більший вантаж.


Загрузка...


Губернаторы России
Москва

Собянин рассказал о работе социальной службы Москвы


Спорт в России и мире
Москва

«Газпром-Медиа Холдинг» при поддержке ПАО «Газпром» проведет впечатляющий праздник в День России


Загрузка...

Все новости спорта сегодня


Новости тенниса
Карен Хачанов

Теннисист Хачанов заявил, что едет домой после "Ролан Гаррос" с достигнутой целью


Загрузка...


123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.


Загрузка...

Загрузка...

Экология в России и мире
Москва

Николай Валуев об экологии и проблеме раздельного сбора мусора: «Нам предстоит заняться дополнением законов»

Путин в России и мире
Москва

Песков заявил о поддержке Путиным Собянина на выборах мэра Москвы


Лукашенко в Беларуси и мире
Минск

Лукашенко предложил выработать концепцию новой стратегии коллективной безопасности ОДКБ
123ru.netмеждународная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Ru24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.

Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).

123ru.net — живые новости в прямом эфире!

В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.

Зеленский в Украине и мире
Киев

Зеленский: У Киева сейчас нет доказательств причастности России к обрушению Каховской ГЭС


Навальный в России и мире
Москва

ФСИН рассказала о количестве встреч Алексея Навального с адвокатом и посылках в колониюЗдоровье в России и мире


Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России


Загрузка...

Загрузка...Владимир Высоцкий

Газета.Ru: Актер Георгий Штиль вспомнил, как чуть не подрался с Владимиром ВысоцкимМосква

Актер РФ Виктор Добронравов признался, что гордится своими дочками-спортсменками

Друзья 123ru.net


Информационные партнёры 123ru.netСпонсоры 123ru.net