Главные новости Городенки
Городенка
Июнь
2019
1
2
3
456789
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Кремль, який прикрасять синьо-жовтим прапором і тризубом

0143
Кремль, який прикрасять синьо-жовтим прапором і тризубом

Московський кремль узялася вишивати 50 років тому Надія Чернега із селища Борова Фастівського району Київської області. Роботи не завершила. Померла торік у віці 77 років. Її онука 29-річна Тетяна Сідько розбирала скриню з бабиними речами й натрапила на полотно. Виставила фото у facebook-групу для вишивальниць.

"Що робити з цим пейзажем? запитує. Викинути не можна, вишивала дорога мені людина. Як оформити? Без політики. Що скажете?"

Думки учасниць групи розділилися.

"Спаліть у прямому ефірі. Дрібниця, а приємно", коментує одна.

"Палити не потрібно. А от використати як ганчірку для підлоги буде шикарно", додає інша.

"Вишийте й залиште для себе. Буде пам'ять про людину і красиве місто, яке будували люди, які не знали ні про Путіна, ні про теперішні відносини між Україною і Росією".

"Схем не було інших, припускає Галина Карпушун. Взагалі нічого в магазинах не було. Щоб прикрасити хату, вишивали будь-що. Мама вишивала килим, я дві накидки на крісла. Знаєте на чому? На мішку. Зараз той мій витвір вважається ледь не шедевром. Такий був час недоконаний. Тому і картина нехай залишиться недоконаною".

Більшість користувачок пропонують завершити роботу. Але замість зірки на кремлі зобразити тризуб, а замість червоного прапора синьо-жовтий. Тетяна Сідько обіцяє так і зробити.

Розповідає, що її бабуся Надія Чернега народилася в райцентрі Городенка на Прикарпатті. Вивчилася на юриста у Львівському університеті імені Івана Франка. Працювала в Укрзалізниці та в лісгоспі. Вишивала рушники й сорочки.

 Бабуся швидко захоплювалась іншою вишивкою, тому могла закинути попередню, каже. Так і Москва їй набридла.

Загрузка...
Комментарии для сайта Cackle
123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.