World News in Polish
Июль
2019

WT Edmonton: Dwa zwycięstwa i porażka Polek w turnieju głównym

Aż trzy polskie pary rozpoczęły rywalizację w żeńskim turnieju World Tour w Edmonton. Swój mecz przegrały Martyna Kłoda i Agata Ceynowa i w kolejnym swoim meczu będą walczyły o pozostanie w turnieju. Zwycięstwa odniosły Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska oraz Aleksandra Wachowicz i Jagoda Gruszczyńska. Te dwie pary mają już zapewniony awans do fazy pucharowej […]

Artykuł WT Edmonton: Dwa zwycięstwa i porażka Polek w turnieju głównym opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Aż trzy polskie pary rozpoczęły rywalizację w żeńskim turnieju World Tour w Edmonton. Swój mecz przegrały Martyna Kłoda i Agata Ceynowa i w kolejnym swoim meczu będą walczyły o pozostanie w turnieju. Zwycięstwa odniosły Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska oraz Aleksandra Wachowicz i Jagoda Gruszczyńska. Te dwie pary mają już zapewniony awans do fazy pucharowej turnieju.

Martyna Kłoda i Agata Ceynowa trafiły do grupy G turnieju World Tour w kanadyjskim Edmontom. Ich pierwszymi rywalkami były Aline Chamereau i Alexandra Jupiter z Francji. Początek spotkania należał do Trójkolorowych, które szybko wyszły na prowadzenie 6:3, a potem jeszcze powiększyły swoją przewagę. Po przerwie technicznej przewaga Francuzek wynosiła już pięć punktów (14:9), jednak biało-czerwone odrobiły część strat i przegrywały już tylko 15:17. Końcówka należała jednak do rywalek, które wygrały do 17 i objęły prowadzenie w meczu.

Początek drugiej partii był wyrównany, ale Jupiter i Chamereau szybko odskoczyły na trzy punkty (7:4), a potem jeszcze powiększyły swoją przewagę. Na przerwie technicznej Francuzki prowadziły siedmioma punktami i pewnie zmierzały ku wygranej. Polki wprawdzie odrobiły kilka punktów (16:13), ale w końcówce nie były w stanie dogonić rywalek. Trójkolorowe ponownie wygrały do 17 i w całym meczu 2:0. Kłoda i Ceynowa w drugim meczu swojej grupy walczyć więc będą o pozostanie w turnieju i awans do fazy pucharowej.

W grupie H grają w Edmonton Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska. Polki w pierwszym meczu zmierzył się z Laurą Caluori i Dunją Gerson ze Szwajcarii. Po wyrównanym początku to biało-czerwone inicjatywę i odskoczyły rywalkom na cztery punkty, wychodząc na prowadzenie 9:5. Na przerwie technicznej Brzostek i Gromadowska prowadziły 12:9, a po powrocie na boisko wygrały jeszcze dwie kolejne akcje. Potem inicjatywę przejęły Szwajcarki, które odrobił część strat (12:14), jednak Polki nie dały się dogonić. Utrzymały do końca niewielką przewagę i chociaż rywalki obroniły dwie piłki setowe, wygrały pierwszą partie 21:19.

W drugim secie Polki prowadziły na początku 3:1, ale potem gra się wyrównała i rywalki cały czas starały się doprowadzić do remisu. W końcu im się to udało (8:8), ale na przerwie technicznej to Brzostek i Gromadowska prowadziły jednym punktem. Po przerwie nasze siatkarki zdobyły dwa punkty z rzędu, odskakując rywalkom. Mimo starań Szwajcarek reprezentantki Polski utrzymywały przewagę (16:14), w końcu jednak rywalki dopięły swego i doprowadziły do remisu 17:17, a po chwili wyszły na prowadzenie 19:18. To Polki jako pierwsze miały piłkę setową przy stanie 20:19, nie potrafiły jej wykorzystać. Zacięta walka na przewagi wydawała się nie mieć końca, Szwajcarki miały kilka piłek setowych, Polki meczowych. Ostatecznie biało-czerwone wygrały 32:30 i całe spotkanie 2:0. W kolejnym meczu Brzostek i Gromadowska zagrają o pierwsze miejsce w grupie H.

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz w swoim pierwszym meczu w grupie C zmierzyły się z czeską parą Martina Bonnerova/Martina Maixnerova. Polki jako pierwsze wyszły na prowadzenie, ale rywalki wciąż deptały im po pitach. Dopiero przed przerwą techniczną nasze siatkarki odskoczyły Czeszkom na trzy punkty (12:9), a od stanu 13:11 nastąpił koncert gry biało-czerwonych. Świetne zagrywki, blok i obrona sprawiły, że przewaga naszych reprezentantek rosła bardzo szybko, a rywalki były coraz bardziej bezradne. W efekcie Gruszczyńska i Wachowicz wygrały pierwszego seta bardzo pewnie do 13.

W drugim secie początkowo prowadziły Czeszki, ale nasze siatkarki błyskawicznie odrobiły straty i przejęły inicjatywę. Wprawdzie na przerwie technicznej prowadziły tylko jednym punktem, ale potem dość szybko powiększyły swoją przewagę (17:14). W końcówce biało-czerwone nie dały się już dogonić rywalkom – wygrały 21:16 i cały mecz 2:0. Gruszczyńska i Wachowicz w kolejnym meczu zagrają więc o pierwsze miejsce w grupie.