123ru.net
World News in Estonian

Новости за 28.08.2019

PÜHAPÄEV, 1. september

Parnu Postimees 

LÕBUSTUSLavassaare raudteemuuseumis erakorralised aurupäevad “Koolijütsi aururong”.

Martin Mölder: kui kiiresti erakondade reitingud ununevad?

Postimees 

Erakondade toetusuuringud annavad meile informatsiooni poliitiliste arengute ja positsioonide kohta, ent kui neid soovmõtlemisega tõlgendada, on nad sama head kui kohvipaksu pealt mineviku seletamine või tuleviku ennustamine, kirjutab politoloog Martin Mölder (TÜ).

Ignar Fjuk: Suur-Tallinna oodates*

Postimees 

On viimane aeg loobuda Tallinna ja seda ümbritsevate alade arendamisest autonoomsete, ilma lokaalse keskuse ja vajaliku taristuta asumitena, kirjutab Tallinna linnaplaneerimise ameti juhataja ja arhitekt Ignar Fjuk.
Võitis Tartu! Ja Lõuna-Eesti

Postimees 

Trii-illa, traa-alla, trii-ridiridi-rallallaa! Just nõnda laulsid mituteist tartlast ja lõunaeestlast Kadri Laube lõõtspilli saatel, kui Euroopa kultuuripealinnade valimise eksperdikomisjoni esimees Beatriz García oli teinud teatavaks, et 2024. aasta kultuuripealinnaks saab Tartu. Laulule eelnes vali ja pikk rõõmurõkatus, aga ka paar aastat kõva tööd, et ette valmistada pealinnaks kandideerimise taotlus.

Tartu ja Tartumaa koolitoetused ulatuvad 50 eurost 170 euroni

Postimees 

Tänavu istub Tartus ja Tartumaal esimest korda koolipinki ligi 2000 last, enamik neist, üle 1200, Tartu linnas. Kooli algus toob kaasa hulga kulutusi ning omavalitsused ulatavad vanemate hõrenevat rahakotti silmas pidades abistava käe, makstes haridusteed alustavate koolilaste vanematele niinimetatud ranitsatoetust.


Pentagoni eksjuht Mattis: USA ei jää liitlasteta ellu

Postimees 

Endine USA kaitseminister hoiatas, et Ühendriigid ei jää ellu ilma liitlasteta, kui hiljutisel G7 tippkohtumisel Biarritzis ilmnes taas, et president Donald Trump ei käi oma võtmepartneritega ühte jalga.

Liimist lahti olnud Federer sai enda 100. US Openi matšis võidu

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Aasta viimasel suure slämmi turniiril ehk US Openil alistas Roger Federer (ATP 3.) maailma 99. reketi Damir Dzumhuri tulemusega 3:1. Ühtlasi oli tegemist Šveitsi tenniselegendi 100. US Openi matšiga.

Vihm lükkas Kontaveidi paarismängu US Openil edasi

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Anett Kontaveit pidi aasta viimasel suure slämmi turniiril ehk US Openil osalema kolmapäeval paarismängus koos venelanna Darja Kasatkinaga, kuid vihma tõttu lükati nende kohtumine neljapäevale.

KOMMENTAAR | Kalev/Cramo tundub astuvat varem kätte maksnud reha otsa

Ohtuleht 

BC Kalev/Cramo täitis eelmisel hooajal ammuse unistuse, kui jõudis esimest korda VTB Ühisliiga play-off'i. Süües kasvab isu ning vähemat ei tahaks Eesti korvpalli valitsejalt oodata ka tänavu, kuid klubi tegutsemine mängijate turul on tekitanud küsimärke.

Kultuuripealinn Tartu toibub võidust

Postimees 

Kui otsus anda 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna tiitel Tartule eile kultuuriministeeriumis teatavaks tehti, täitus saal tartlaste rõõmumöiretega. «Kohutavalt hea tunne on,» kommenteeris võitu Berk Vaher, Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinna kandidatuuriraamatu peatoimetaja.

Peeter Võsa: sain kord „Võsareporteri“ võtetel kirikuõpetaja naiselt peksa

Ohtuleht 

„Mõlemad saated olid tegelikult oma ajastu lapsed. Kui „Politseikroonikast“ rääkida, ei kujutaks keegi täna ette, et verd, soolikaid ja kuulihaavu näidataks kell pool kaheksa õhtul, enne õhtusöögiaega,“ räägib Peeter Võsa, kel ilmus äsja raamat „Eesti rahva appikarje. „Võsareporteri“ lugu“.

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.