123ru.net
World News in Estonian

Новости за 22.08.2019

ESMASPÄEV, 26. august

Parnu Postimees 

KONTSERTHäädemeeste Seltsimajas kl 19 Pärnu Linnaorkestri kontsert “Hää Eesti asi”.

Baaride naabreid ajavad meeleheitele unetud ööd ning okseloigud

Postimees 

Vallikraavi 8 kortermajas elav Kristel Kalda saab nädalavahetusel öösiti magada napilt kuni kolm tundi. Tema naaber Ilme, kelle korter asub maja nurga peal, baari Naiiv majast napilt paarikümne meetri kaugusel, magab kehvasti ka nädala sees.
Irja Alakivi: rohelinnalt Lahtilt oleks Tartul mõndagi õppida

Postimees 

Umbes 20 protsenti Euroopa elanikest elab keskmise suurusega linnades. See tähendab, et enam kui kahe kolmandiku eurooplaste elukeskkonna kvaliteet ja tervislikkus sõltub nendes linnades tehtud õigetest valikutest ja tehtud tegudest. Lahti on oma valikuteede õigsust ja otstarbekust tõestanud.

Rannar Raba: 30 aastat hiljem

Postimees 

Jäin läinud nädalavahetusel vaatama ETV2s näidatud paari kroonikafilmi, mis vändati kolme kümnendi eest Balti keti päevil. Olin neid näinud varemgi, mistõttu ei saanud mind ekraani ette naelutada soov avastada mõnd seni tabamata fakti või loosungit.

Teadlased võtsid sihikule Titaani, Kuu ja müstilise tumeaine

Postimees 

Kõik suur algab väikesest, ka hoomamatult suure ilmaruumi uurimine. Näiteks on võimalik väikesatelliitide abil korraldada kosmosemissioone ning koguda andmeid teiste planeetide ja väiksemate taevakehade, asteroidide ja komeetide, aga ka maismaa kohta.

Fotod: 11 miljonit eurot muutis räsitud kolemaja moodsaks kooliks

Postimees 

Koolini on jäänud nädal ja kaks päeva. Kuigi ehitustööd pidanuks lõppema juba 25. juulil, käis veel eile Variku koolis viimaste tööde lõpetamine ja siseviimistlusele lihvi andmine. Ehitajal on jäänud paigaldada mõned põrandaliistud, teha värviparandused ja lakkida spordisaali põrand. Mööbel on juba suuremas osas koolimajja sisse veetud, see on vaja paika sättida. Kooli pidulik avamine on järgmisel neljapäeval.


Ilmar Vananurm: «Petserist saab Eesti linn. Kulugu või sajand.»

Postimees 

Kirjamees Ilmar Vananurm (72) oli soojal 1989. aasta 23. augusti õhtul Karksi-Nuia lähistel Balti ketis seistes kindel kahes asjas: Eesti Vabariik tuleb ja Petserist saab jälle Eesti linn. Esimene unistus täitus vähem kui kahe aastaga ja kuigi teise täideminek viibib, on eestlastel tema sõnul aega oodata Petserimaa naasmist ka sajand.

Päevakäpp: ükssilm Justusel pole kunagi oma kodu olnud

Postimees 

«Oi, mis see siin on? Pehme pesa? Vau, ma pole kunagi midagi nii pehmet tundnud! Hõõrun natuke siia vastu, keerutan ja pöörlen. Oiiii, milline rõõm,» mõtleb tõenäoliselt kass Justus.  «Ja täis söögikausid - njämm! Ma pole kunagi seda kogenud, et toidukausid võiksid isetäituvad olla.»

Olümpiale pürgivaid Eesti breiktantsijaid pärsib kurioosne probleem

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

2024. aasta olümpiakavasse võetud breiktants on populaarne ka Eestis. Viis aastat enne olümpiamänge on selles osas aga palju küsimusi ja lahtisi otsi ning ka asjaosalised ise tunnistavad, et kiireid lahendusi oodata ei ole.

INTERVJUU | Karel Voolaid: kõige rohkem tunnen uhkust selle üle, et olen suutnud nii kaua töötada

Ohtuleht 

„Olen uhke, et pole rajalt kõrvale astunud ja jõudsin nii kaugele, kus praegu olen,“ ütleb Karel Voolaid, kui uurida, mis on tema treenerikarjääri tipphetk. Juuli alguses sai 42aastasest Koeru mehest Eesti jalgpallikoondise peatreeneri kohusetäitja. Suurte võitudeta on ta pidevalt end arendanud ja edasi rühkinud ning nüüd tekkis võimalus särada. Juba septembris juhendab Voolaid sinisärke tähtsates valikmatšides Valgevene ja Hollandi vastu.

PÄEVAHOROSKOOP: reede, 23. august

Ohtuleht 

Astroloog Maria Angel ennustab kosmilisi taevakehi vaadeldes, milline saab olema uus päev. Vaata, mida tähed sulle lubavad!

Vene riikliku arhiivi näitusel on väljas Molotovi-Ribbentropi pakt

Postimees 

Vene riiklikus arhiivis avati näitus «1939. Teise maailmasõja algus», mille peamiseks eksponaadiks kujunes mittekallaletungi leping Nõukogude Liidu ja Natsi-Saksamaa vahel, mis on tuntud Molotovi-Ribbentropi pakti ja selle salaprotokollide nime all.

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.