123ru.net
World News in Estonian

Новости за 18.08.2019

NELJAPÄEV, 22. juuli

Parnu Postimees 

TEATERLinnamehe puhkekeskuses kl 19 romantiline vabaõhulavastus “Toomas Nipernaadi”.

Tarmo Pikner: mereäärsetest maapäevadest

Postimees 

Nagu arvata oligi, on äsja toimunud Kuressaare merepäevad jõutud kuulutada kõige-kõige kõigemateks (korraldajate poolt teadagi). Lubati merelisi päevi lausa üle terve Saaremaa ja kogu nädala jooksul. Tegelikkus kujunes lubatust mõnevõrra proosalisemaks, kirjutab saarlane Tarmo Pikner.
Juhtkiri: mäng kibeda lõpuni

Postimees 

Koalitsiooni perepildil punase mänguautoga poseerinud peaminister Jüri Ratas on saanud taas kord rõhutada, et EKRE avantüürid ei tohi korduda. Ja siis seejärel kinnitada, et tööõhkkond on taastatud ning jätkatakse Eesti jaoks oluliste väljakutsete lahendamisega.

Ilus ja valus «Kadri» ehk Üksiklaste tee

Postimees 

Vihmahoogudega pikitud sume pühapäev. Õhtul on vana hullumaja pargis «Kadri» etendus. Mul pole piletit. Kui oli selle hankimiseks õige aeg, kõhklesin kaua, kas minna või mitte.

Peeter Olesk: ole Maarjamõisas julge!

Postimees 

Jälle ja jälle kirjutatakse sellest, kui tähtis on haiguste ravis arsti ja patsiendi koostöö. Minusugune siiski ei saa olla arstidega võrdne, sest meditsiin ei ole minu eriala ega ole ma seda ka õppinud. Ülimalt saan ma arsti ees olla aus – ning siis selgub pahatihti, kuidas arstil puudub minu aususest osasaamiseks kas aeg või pädevus.

Jõgevamaal pidid samale päevale mahtuma nii kala- kui ka küüslaugupidu

Postimees 

Laupäeval leidis Jõgevamaal aset kaks suurt suvist laata: küüslaugufestival Kuremaal ning Kalevipoja kala- ja veefestival Kasepääl. See, et kaks ühe maakonna suursündmust ühele päevale juhtusid, oli asjaosaliste sõnul tööõnnetus, millest õnneks mõlemad edukalt välja tulid.

Uute Maarja peremajade elanikel on kotid kolimiseks pakitud

Postimees 

Möödunud nädala teisipäeval andis Tartu linnavalitsus kasutusloa Ujula tänaval asuvatele Maarja tugikeskuse peremajadele. Viiest ehitatavast majast on valminud kaks. Eelmisel reedel oli sisustajatel käed tööd täis: kokkupanemist ootasid riidekapid ja voodid.


Kaks tuhat Eesti inimest lubavad uurida oma mikrobioomi

Postimees 

Teadlane Elin Org lükkas Eesti geenivaramus 2017. aastal käima geenidoonorite mikroobikoosluste uuringud sooviga keskenduda nii suu kui ka soolestiku mikrobioomi kogumisele ning selle seostamisele tervisega.

Eesti judokad sõidavad MM-ile suurte lootustega

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Nädala pärast algavad Tokyos judo maailmameistrivõistlused, kus osalevad ka viis Eesti sportlast. Koondise liider Grigori Minaškin on paranenud külmetushaigusest, ettevalmistusega jäävad rahule ka nooremad koondislased.

Европейскую страну могут отстранить от Олимпиады-2020. И это не Россия

Delfi.ee 

Из-за нового закона о спорте и острого внутриполитического кризиса Италию могут отстранить от участия в летней Олимпиаде-2020 в Токио и даже лишить права на проведение зимних Олимпийских игр 2026 года в Милане и Кортина-д’Ампеццо.

PILDID | Non Grata suur grupiperformance “ReStart!” andis sümboolselt restardi võimaluse kogu ühiskonnale

Ohtuleht 

Diverse Universe Performance Festival toimus sel aastal koos IN August festivaliga, mille nimi on tuletatud traditsioonilisest Graafika IN festivalist. IN August kunstiprogrammi peakorraldaja Al Paldrok koondas Pärnusse Diverse Universe Performance Festivali aktsioonid, Graafika IN näitused ja atraktsioonid, pannes kokku tegevused, mis ühendasid endas muusika, kunsti, luule, meelelahutuse ning koondas Pärnusse inimesed ühiseks suvelõpufestivaliks üle kogu linna.

ÜMARA LAHENDUSE PALK: Jüri Ratast ähvardab umbusalduskatse pärast hambutut leppimist isa-poega Helmetega

Ohtuleht 

Uuele nädalale ja Eesti taasiseseisvumispäevale läheb valitsus vastu sisuliselt nii, nagu ministritest isa-poega Mart ja Martin Helme polekski üritanud politseijuht Elmar Vaherit õigusvastaselt tagandada. Keskerakondlasest peaminister Jüri Ratas luges ekrelastest Helmetele sõnad peale ja omavahel lepiti ära, isamaalane Helir-Valdor Seeder kostis „lõpp hea, kõik hea“ ning kõik kolm koalitsioonierakonda vandusid eesmärkide täitmise nimel edaspidigi palju töötada. Ent sugugi kõik ei lepi sellise ümara ja hambutu lahendusega... Читать дальше...

Nädala spordifoto: kahe päevaga kolm Eesti meistritiitlit võitnud Kaur Kivistiku esimene õnnitleja oli pisipoeg

Postimees 

17.-18. augustil toimusid Kadrioru staadionil Eesti meistrivõistlused kergejõustikus. Nädalavahetuse üheks sangariks kerkis Kaur Kivistik, kes krooniti Eesti meistriks nii 3000 meetri takistusjooksus, 1500 meetri jooksus kui ka 800 meetri jooksus. Esimesena soovis Kivistikule õnne tema pisipoeg. Postimehe fotograafi Tairo Lutteri jäädvustus ütleb rohkem kui tuhat sõna.

Esmaspäeva esimene pool on vihmane

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Öösel eemaldub kuiv kõrgrõhuala Eesti kohalt kirdesse ning merelt saabub madalrõhulohk, mis kannab sajupilvi saartelt üle mandri kirde suunas. Päeva teises pooles läheb ilm lääne poolt alates taas selgemaks ning vihm vaibub.

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.