123ru.net
World News in Estonian

Новости за 11.08.2019

NELJAPÄEV, 15. august

Parnu Postimees 

TEATERLinnamehe puhkekeskuses kl 19 romantiline vabaõhulavastus “Toomas Nipernaadi”.

Juhtkiri: elekter pärast fossiile

Postimees 

Kliima ja keskkond on lähemate kümnendite peamine narratiiv, ütles arvamusfestivali lõpudebatil Jüri Ratas. Põxit (ehk põlevkivienergiast loobumine) on vältimatu, lisas Helir-Valdor Seeder. Mart Helmegi tunnistas, et teadlaste jutt kliimamuutustest tekitab muret.

Postimees 1924. aastal: saladuslik surm aurik «Kalevipojal»

Postimees 

Aurik «Kalewipoja» tüürimees Sergo on ööl wastu 10. aug. politseile teatanud, et Stokholmi sadamasse uhutud noore naisterahwa surnukehas tema kedagi tuttawat naisterahwast Stettinist ära tundwat. Naisterahwas satunud temale teadmata kombel laewale, surnud tema kajutis ja ta heitnud surnukeha merde.
Rannavõrkpalli Eesti meistrid on Petrov - Povjakel ja Hollas - Soomets

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Eesti rannavolle Grand Prix 2019 kulmineerus sel nädalavahetusel Paides, kui toimusid Eesti meistrivõistlused nais- ja meespaaridele. Naistest pälvisid meistritiitli Heleene Hollas - Liisa Soomets, meestest võitsid esikoha Aleksei Povjakel - Maksim Petrov.

Sadamaraudtee kaob linnapildist järgmiseks kevadeks

Postimees 

Eelmisel suvel tegi sadamaraudteel kaubarong viimase sõidu. Raudteejaamast Emajõeni viiva ligi kolmekilomeetrise haruraudtee kavatses omanik, Eesti Raudtee üles võtta juba läinud aastal, kuid seni püsib pea saja-aastane sadamaraudtee nagu raudnael.

Lukas toob järgmise ministeeriumi esinduse Tartusse

Postimees 

Haridusministrina haridus- ja teadusministeeriumi Tartusse toonud Tõnis Lukas on nüüd kultuuriminister ja peagi saab kultuuriministeerium Tartus Pepleri tänaval endises ühiselamus esinduse, kus ministeeriumi töötajatel on ülikoolilinnas viibides võimalik tööd teha.

Graafikafestival tõi näha hullu maailma

Postimees 

Kui Tartu kunstimajas avati viies graafikafestival, mille peakorraldajaks on ikka olnud Al Paldrok, oli hoolimata peibutavast suvepuhkuste ajast ülikoolilinna kunstnikkond kohal nagu alati. Avamine oli aga lärmakam kui kunagi varem.


Ameerika režissöör Jonathan McHugh uuris läbi kaamera roki pöörast väge

Postimees 

Täna õhtul algab Tartus PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff, mis toob raeplatsil ja Athena keskuses suurele ekraanile armastuse eri tahkudest rääkivad filmid. Sel aastal on festivali alateemaks muusika. Neljapäeval kell 19 linastub Athena keskuses esimest korda maailmas USA režissööri Jonathan McHugh’ dokumentaalfilm «Elagu rock!». Film heidab pilgu Ameerika Ühendriikide rokifännidele ja muusikutele ning uurib, kas rokk on surnud.Neljapäeval on maailma esilinastusel kohal ka režissöör, kellele käest saab uurida filmi tagamaade kohta.Tartu Postimehel avanes võimalus McHugh’ga varem vestelda. Читать дальше...

Putin kihutas Krimmis ringi koos kurikuulsa motojõuguga

Ohtuleht 

Samal ajal kui laupäeval Moskvas, Peterburis ja teisteski Venemaa linnades tuli tänavaile ausaid valimisi nõudes ja loosungeid „Putin on varas!“ kandes kümneid tuhandeid inimesi ning vahistati 352 meeleavaldajat, sõitis pealaest jalatallani nahka rõivastunud Vladimir Putin ringi Krimmis kõrvu kurikuulsa ööhuntide motojõugu ja selle ninamehe Aleksandr Zaldostanoviga (hüüdnimega Kirurg).

SALADUSLIK PLAHVATUS ÄRATAS PAANIKA: apteegid osteti jooditablettidest tühjaks

Ohtuleht 

Põhja-Venemaal Severodvinski lähedal mereväe Nyonoksa keskpolügoonil oli läinud neljapäeval plahvatus. Alles nädalalõpul teatas Rosatom, et mereplatvormil katsetatud raketil oli mootoris radioisotoopseid elemente. „Plahvatus kärgatas pärast katsete lõppu, kui süttis raketi mootoris olnud kütus,“ teatas Rosatom, kelle platvormil olnud viis töötajat paisati merre, kus nad uppusid. Kolm inimest olevat saanud raskelt vigastada.

Kalev Stoicescu: NATO ei lähe laiali

Postimees 

70-aastaseks saanud NATO ei lähe Venemaa rõõmuks laiali, kuid alliansi tulevik sõltub liitlaste heidutusvõimest, kirjutab kolumnist Kalev Stoicescu.

Deivil Tserp | Vikatimehe jäine puudutus

Ohtuleht 

Viimasel ajal olen üsna tihti mõelnud surmale. Ah et miks nii sünge teema mul peas tiirutab? Põhjuseta, või nagu ütlevad noored, täitsa lambist, sellisele lainele tõesti ei satu!

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.