123ru.net
World News in Estonian

Новости за 04.08.2019

NELJAPÄEV, 8. august

Parnu Postimees 

TEATERLinnamehe puhkekeskuses kl 19 romantiline vabaõhulavastus “Toomas Nipernaadi”.

Anier nägi Lõuna-Koreas kiirelt punast kaarti

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Eesti jalgpallikoondise ründaja Henri Anier pääses pühapäeval pärast 11. maid alles teist korda Suwoni põhikoosseisu, ent eemaldati mängust juba 35. minutil.
Luunja jõesadam hakkab valmima

Postimees 

Luunja jõesadamat on kavandatud juba 2013. aasta lõpust, mil sadama rajamiseks loodi sellenimeline sihtasutus. Eelmisel aastal valmis sadamas paatide vettelaskmise slipp ning nüüd on sinna paigaldatud ujuvkaid, kus peagi on sildujaid vastu võtmas 40 kohta.

Uue erihooldekodu rajamisel jäi sõelale kaks asukohta

Postimees 

Kevadel tutvustas AS Hoolekandeteenused plaani rajada uus erihooldekodu Põltsamaa kesklinna Kuperjanovi tänavale. See omakorda tekitas põltsamaalastes pahameeletormi ning aprillis peeti rahvakoosolek, kus osa kohalviibijaid saatis erihooldekodu rajajate pihta üsna kriitilisi repliike ning osa oli igati erihooldekodu Kuperjanovi tänavale rajamise vastu.

ERMi uurimisrühm vallutab kuulsa ungarlase jälgedes Polaar-Uuralite mäetipu

Postimees 

Reede õhtul asutasid Eesti Rahva Muuseumi töötajad Svetlana Karm, Arp Karm ja Maido Selgmäe end Tallinna bussi peale, et alustada enam kui 2500 kilomeetri pikkust teekonda Handi-Mansimaa avarustesse. Pühapäevaks oldi Moskva kaudu jõutud Saranpauli linna, kust algas ekspeditsioon Polaar-Uuralite mäestikus asuva Reguly mäe suunas.


Emajõe-raamat kujunes Vahemere-üksinduses

Postimees 

Kui Indrek Hirv tuli toimetusse tooma oma uut raamatut «Emajõgi», tahtis ta mulle kui klassivennale pühendust kirjutada ja avastas siis, et prillid olid koju jäänud. Ta kirjutas siiski, aga kontrollis pärast minu käest üle, kas kõik tähed olid ikka õige koha peale saanud. Ja ütles, et kui kohe hooga ära ei kirjuta, võib valesti minna. See tema lause jäi mulle kõrvu kõlama ja tekitas hiljem intervjuu alustuseks sobiva küsimuse.

Enriko Talvistu: sunnigiidid Tartus

Postimees 

Kindlasti on enamik näinud eri keeltes kõnelevaid giide andmas reisiseltskonnale teavet Toomemäel või vanalinnas. Kõik nendest ei räägi eesti keeles ega ole ammugi tartlased.

Eestlane saavutas MMil 6. koha

Postimees 

Neljapäevast kuni pühapäevani toimusid Rumeenias juunioride ja U23 maailmameistrivõistlused 61 riigi osavõtul, millest võttis osa ka Eesti esindus.

U-18 korvpallikoondis lõpetas B-divisjoni EM-i viienda kohaga

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Eesti kuni 18-aastaste noormeeste rahvuskoondis sai Rumeenias Oradeas peetaval Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiril viienda koha. Viimases kohamängus alistati Portugal 76:66 (22:12, 12:22, 19:13, 23:19).

Ilmutus tõi Rein Järvelille rahva ette

Postimees 

Küllätüväs laupäeval peetud 26. Seto Kuningriigi päeval valis rahvas setode uueks ülemsootskaks Rein Järvelille (53), kes oli nädalapäevad varem saanud ilmselt jumaliku ilmutuse ning otsustanud end seetõttu tähtsaks valimiseks kokku võtta.

123ru.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в режиме онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас.