2017

Новости за 16.12.2017

Naredna godina ključna u procesu pristupanja Balkana

Vijesti.ba

Hahn je u govoru, koji je održao u petak, naglasio da će 2018. godina biti ključna godina i prilika za promociju pristupanja EU Zapadnog Balkana. On je dodao da EU mora ponovo da pokrene proces proširenja time što će ubijediti zemlje kandidate i države članice EU da su evropske integracije u interesu obije strane, prenijela je grčka agencija ANA.   (Vijesti.ba) utf8

Adam Peaty novi europski prvak i rekorder na 100 m prsno

Vijesti.ba

Drugo mjesto osvojio je Rus Kiril Prigoda, koji je u polufinalu postavio novi europski rekord (56.02), ali nije ga dugo uspio zadržati. Brončani je bio Talijan Fabio Scozzoli, europski prvak i rekorder na 50 metara. Nepobjediva Mađarica Katinka Hosszu doplivala je do još dva zlata te ih sada ima šest. Najbrža je bila na 50 m leđno i 200 m mješovito. Poput Peatyja u mutf8

Pred Vijećem sigurnosti UN-a rezolucija o Jerusalemu

Vijesti.ba

Nacrt rezolucije, čiji je autor Egipat, podijeljen je danas članicama Savjeta bezbjednosti, a uvid u tekst je imala agencija Reuters U tekstu se ne pominju SAD ili američki predsjednik Donald Trump koji je nedavno priznao Jerusalim kao prijestonicu Izraela. Diplomate navode da tekst ima široku podršku ali da će Washington, najvjerovatnije staviti veto na usvajanje rezolucijutf8

Pobjede vodećih timova, porazi sarajevske i visočke Bosne

Vijesti.ba

Ekipi iz Ljubuškog ovo je bila deseta pobjeda zahvaljujući kojoj su zadržali lidersku poziciju na tabeli sa dva boda prednosti nad Vogošćom, koja je također ostvarila pobjedu u 12. kolu. Vogošćani, koji imaju utakmicu manje od Izviđača, na svom parketu su pobijedili Konjuh sa 33:25. Do pobjede je došao i Borac koji je u Banjoj Luci savladao Goražde sa 32:29, dok utf8

UNAJMLJENI DA SE OSVETE ZA NEISPLATU PROVIZIJA ZA TRANSFER? U sve uključen i menadžer koji je posredovao između naručitelja i pronašao napadače?

Globus

POLICIJE DVIJU ZEMALJA SURAĐUJU - Motiv zbog kojeg su šestorica Hrvata sudjelovala u divljačkom sukobu navijačkih frakcija na derbiju Partizana i Crvene zvezde, prema nekim izvorima bliskim istrazi, navodno su neisplaćene provizije zbog ljetošnje prodaje dvojice igrača Partizana u jedan klub talijanske prve lige.

Eibar pobijedio Valenciju i nanio joj prvi poraz u sezoni

Vijesti.ba

Nakon prvih 45 minuta gledaoci na tribinama nisu vidjeli pogodak, a sve vrijedno pomena desilo se u drugom poluvremenu. Eibar je već u četvrtoj minuti drugog poluvremena, tačnije u 49. mintui stigao u vodstvo, a strijelac pogotka za domaću ekipu bio je Inui. Valencija se brzo vratila u meč te su u 57. minuti zahvaljujući pogotku Santija Mine poravnali rezultat na 1:1. Kada su svi očekivautf8

BUDUĆI PREDSJEDNIK HNS-a 'Uz našu podršku usvojit će se Istanbulska konvencija'

Globus

INTERVJU: IVAN VRDOLJAK - Ivan Vrdoljak oko šest mjeseci nije bio predsjednik HNS-a. Ostavku je podnio nakon teške sjednice Predsjedništva stranke gdje je odbijen njegov prijedlog ulaska u koaliciju s HDZ-om. Središnji odbor stranke kasnije je tu odluku promijenio, ušli su u Vladu, dio članova stranke je otišao, a Vrdoljak se na čelo vraća kao jedini kandidat na unutarstranačkim izborima.

Dortmund nakon preokreta savladao Hoffenheim

Vijesti.ba

Gosti su poveli u 21. minuti preko Utha, a taj rezultat stajao je na semaforu sve do 63. minute kada je Aubameyang iz penala uspio da poravna. I kada se činilo da će tako ostati, za veliko slavlje domaćih navijača pobrinuo se Pulišić u 89. minuti, postavivši konačnih 2:1. Milioneri su drugom uzastopnom pobjedom skočili na 3. mjesto sa 28 bodova, dok je Hoffenheim sedmoplasiranutf8

Nezaustavljivi Manchester City protiv Tottenhama upisao 16. uzastopnu pobjedu

Vijesti.ba

Građani su odigrali još jedan izvanredan meč, a poveli su u 14. minuti kada je Gundogan nakon ubačaja Sanea iz kornera, postigao vrlo lijep gol glavom. Guardiolina ekipa je i nakon toga dominirala, propustila je nekoliko dobrih šansi, ali je pitanje pobjednika riješila u 70. minuti. Nakon brzog napada i udarca sa lijeve strane De Bruyne je uz malo sreće po drugi put matutf8

Napoli iskoristio kiks Intera i preuzeo lidersku poziciju

Vijesti.ba

Napolitanci su odigrali izvanredno prvo poluvrijeme u kojem su riješili sve dileme oko pobjednika, a mrežu domaćih načeo je već u 4. minuti Koulibaly. Već u 25. minuti Zielinski je povisio na 0:2, a sve dileme oko pobjednika riješio je Hamsik pet minuta poslije krasnim golom. Zanimljivo, Slovaku je to bio 115. pogodak u dresu Napolija, kojim se izjednačio sa velikim Diego Marautf8

Od božićnog drvca do požara

Globus

Blagdanske (ne)zgode - Prosinac je jedan od najljepših mjeseci u godini, posebice kada svoje domove okitimo božićnim dekoracijama, zrak zamiriši po kuhanom vinu i kolačima i sve još dodatno ukrasimo svjetlucavim nizovima lampica.

CIA nudi posao, 161.900 dolara godišnje ako znate bosanski!

Vijesti.ba

Osim "mogućnosti da brane Sjedinjene Američke Države", potencijalni novi zaposlenici dobivaju novčane bonuse do 35.000 dolara, ovisno o poznavanju jezika i funkciji koju će preuzeti. I to odmah po zaposlenju. Vjerojatno najprimamljivije radno mjesto je ono instruktora za strane jezike u CIA-inom sjedištu u Washingtonu s plaćom do 161.900 dolara, bez raznih bonusa. &qutf8

"Nije zaustavljena izgradnja termoelektrane, sve ide po planu"!

Vijesti.ba

Rudnik mrkog uglja podnio je zahtjev za izdavanje prethodne građevinske dozvole na osnovu koje bi mogle početi pripremne radnje za izgradnju Termoelektrane Banovići snage 350 megavata. Direktor Čergić pojašnjava da se građevinska dozvola daje nakon izrađenog glavnog projekta za što su zaduženi partneri na izgradnji ovog bloka.  - Ne vidim razloga za dizanje prašineutf8

DONOSIMO PRVU PROJEKCIJU MOGUĆEG SCENARIJA: EVO TKO STOJI PRVI U REDU ZA NAPLATU... Znamo koliki je iznos vrijednosti za podjelu, i na koliko se...

Globus

EKONOMSKI CSI - Proteklih smo se tjedana bavili raspetljavanjem priče oko Agrokora, vrijednosti pojedinih segmenata koncerna s ciljem boljeg razumijevanja današnjeg teksta. U današnjem velikom finalu prije svega ćemo se posvetiti analizi onoga što vjerujemo da najviše zanima naše čitatelje: scenariju nagodbe. Proces prijave tražbina je završio, poznati su vjerovnici i to nam je dovoljno da ažuriramo naš raniji tekst u kojem smo spominjali moguće implikacije nagodbe i prezentiramo svoje viđenje u kojem će smjeru nagodba ići. Читать дальше...

Papa Franjo: Senzacionalizam u novinarstvu je grijeh

Vijesti.ba

Papa, koji planira da predstojeću godišnju poruku posveti "lažnim vijestima", rekao je danas da novinari vrše zadatak koji je među "ajfundamentalnijim za demokratsko društvo. Međutim, on je novinare podsjetio da treba da pružaju precizne, kompletne i precizne informacije i da ne objavljuju jednostrane izvještaje. "Ne trebati podpadati pod &utf8

Historijski uspjeh Reala, Ronaldo iz slobodnog udarca srušio Gremio

Vijesti.ba

Bila je to jednostrana utakmica u kojoj su Kraljevi dominirali tokom cijelog susreta, a ponovo je junak bio Cristiano Ronaldo. Portugalac je u 53. minuti sjajnim udarcem iz slobodnog udarca donio trijumf Realu, koji je bez većih problema sačuvao vodstvo. Najboljem fudbaleru svijeta to je bio sedmi gol na utakmicama Svjetskog klupskog prvenstva, čime je izjednačio rekord čuvenog Pelea. Moutf8

Александр Розенбаум

Розенбаум высказался о пластических операциях

Спартак

«Ростов» не пустил Карпина в «Спартак»? Красно-белые растоптали тренера сборной — и даже впервые в сезоне забили со стандарта

Neymar, Mbappe i Cavani rutinski donijeli pobjedu PSG-u u Rennesu

Vijesti.ba

Autori 15. pobjede Svetaca ove sezone u 18. kolu Ligue 1 bili su Neymar, Mbappe i Cavani. Najprije je u 4. minuti Mbappe asistirao Neymaru kojem nije bilo teško postići pogodak, a potom su napadači PSG-a zamijenili uloge u 17. minuti za 2:0. Mubele je u 53. minuti smanjio na 2:1, no samo deset minuta kasnije Rennes je ostao sa igračem manje kada je Andre dobio crveni karton. Doutf8

Легендарный вратарь Мануэль Нойер стал амбассадором Hisense на Чемпионате Европы по футболу – УЕФА ЕВРО 2024™