123ru.net

World News in Estonian

Новости от Sportsweek.org

Sportsweek.org

Первые новости сегодня

Piirivalvurid avastasid Tartumaalt röövpüüdjad

Piirivalvurid avastasid laupäeva hilisõhtul Tartumaal Meeksi vallas Meerapalu kaldalt järvele läinud aluse. Читать дальше...

Все новости

Paimateks invasportlasteks tunnistati Jõesaar ja Juul

Err.ee (sport) 

Eesti Invaspordi Liit kuulutas aasta parimaks meessportlaseks kettaheitja Egert Jõesaare ja parima naissportlase tiitli pälvis pararattur Mari-Liis Juul. Parimaks noorsportlaseks tunnistati ratastoolivehkleja Dmitri Krassikov.

Toomas Sildam: erakondade vapinäod

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Ükskõik millise erakonna esimehe saatus on olla oma partei õnnestumise või läbikukkumise nägu.

Läänemere bakteri abil saab keskkonda saasteainetest puhastada

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Anni Britta Pajoma Tartu Jaan Poska gümnaasiumist konstrueeris oma uurimistöö raames Läänemerest pärineva saasteaineid lagundava bakteri mutatse tüve. Selle abil uuris ta toksilise aromaatse ühendi – fenooli – lagundamisrajas osaleva ensüümi mõju bakteri ainevahetusele. Uurimus ilmus veebiajakirjas Akadeemiake.


Eesistumise töövõit: EL paneb prügilatest vabanemiseks jäätmeid sorteerima

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Euroopa Liit seab järgmistel aastatel karmimad nõuded jäätmete sorteerimisele ja ümbertöötlemisele. Kahe aasta pärast peaks ringlusse minema üle poole Eesti majapidamiste prügist, kusjuures biojäätmete sorteerimine muutub aastal 2023 kõikjal kohustuslikuks.

Tõnu Kõrvitsa muusika on Ameerika edetabelites kõrgel kohal

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Tõnu Kõrvitsa CD-plaat "Moorland Elegies" on pälvinud tähelepanu ja tunnustust NRP Music (National Public Radio, US) poolt, kes kuulutas välja lõppeva aasta parimad lood ja albumid. 100 parima loo hulgas on 15. kohal "Fall Leaves Fall" plaadilt "Moorland Elegies" ning CD ise on märgitud 50 parima albumi edetabelis 33. kohal.

Andres Kuusik: RMK ajab lapsed enne jõule nutma

Postimees 

Lastega jõulupuud tooma läinud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna turunduse õppetooli juhataja Andres Kuusik naasis riigimetsast trahvisüüdistuse, nutvate laste ja mõtlema paneva kogemusega.

TESTI ENNAST (JA OMA NAIST): kas teid on nakatanud selfiit?

Ohtuleht 

Kui sa oled näiteks Instagramis Kim Kardashiani jälgija, siis pole sul selle vastu midagi, et kaunis daam pidevalt endast selfisid postitab. Aga Ühendkuningriigi teadlased on avastanud, et Kardashiani komme võib viidata probleemile, kirjutab Maxim. Nähtuse nimi on „selfiit“ (selfitis) ja see võib klassifitseeruda psüühikahäirete alla.

VIDEO | Vasalemma krossirada mattus suurvee alla

Ohtuleht 

Vasalemmas võib sel kuul näha tavapäratut vaatepilti, kuna sealse krossiraja madalam osa on kõrge veetaseme tõttu üle ujutatud. Raja keskosa on vee all, peites klassikalise startisirge asukoha.Kui suveperioodil käivad huvilised karjääri veekogudel süsta, kajaki või kummipaadiga aerutamas, siis praegu maismaasõidukitega samas liikuda ei kannatagi, kirjutab rally.eeAutospordivõistlusi kõrge veetase Vasalemma karjääris üldiselt seganud ei ole. Kõrge veetaseme tõttu on võistlusautod pidanud liikuma läbi sügava vee viimati 2002. Читать дальше...